Wpis z mikrobloga

@TrzezwyIrlandczyk: @Otoya Nie jest to prawdą. Jest różnica skąd i jakie produkty się kupuje, czy producent np. jest w LBMA itp. Jeśli nie są to popularne towary jak np monety bulionowe znanych mennic, może to rodzić dodatkowe procedury po stronie skupującego, a nie znajomość produktu może wpłynąć na odmowę skupu lub niższą cenę. Mennicy polskiej nie polecają jeśli myślisz o sprzedaży poza polską a co dopiero Tavex (przy całej sympatii bo
@Otoya: Nie warto kupować. Na tak małych gramaturach masz potężne premium.
Oczywiście może się zdarzyć, że nie masz pieniędzy na monetę 1oz (najniższe premium ze wszystkiego) dlatego podaję rozwiązanie:
Bierzesz kredyt ratalny 7000 zł, kupujesz monetę 1oz.
Raty wymuszą na Tobie systematyczną spłatę.
Odsetki od kredytu i tak będą niższe niż premium dla dilera za zakup drobiazgów typu 1gram lub 1/10oz.
Wtrącimy się, aby rozwiać wątpliwości ;) Złota sztabka Tavex 1 g jest sygnowana naszym logo, ale produkowana jest przez mennicę z akredytacją LMBA tj. Nadir Metal Rafineri i taką informację można znaleźć na CertiPacku.

Nie mamy danych dotyczących prób sprzedaży naszej sztabki za granicą, ale warto pamiętać, że salony Tavex znajdują się już w kilkunastu krajach w całej Europie, a tam na pewno nie będzie problemu z odsprzedażą sztabki. :)
@Otoya: Ceny zawsze odnoszę do CoinInvest. Tam 1oz Kangur to 263 zł/gram.
Sprawdź też za ile sprzedasz bo.... jak kupiłem kiedyś 1/2 oz to oczywiście zapłaciłem wyższe premium. A gdy chciałem sprzedać to się okazało, że również z większą stratą! mam to sprzedać.Za 2x 1/2oz proponowano mi mniej niż za 1oz.
Dlatego nie dotykam już niczego innego niż uncjowe złote monety. A na srebro pluję :)
Zanim kupisz - sprawdź za