Wpis z mikrobloga

#neuropa Kochane Mykole z tagu #ukraina, przekażcie Bayzedowi, bo ma mnie na czarno i sam nie mogę, że chyba mu się cosik omsknęło albo bidak nie podumał co plusuje. Jak już udajesz neuropka @BayzedMan to musisz się trzymać linii partyjnej, a nie wybierać sobie "żydokomunistę" do *ebania, zresztą Turski (może być i Turbowicz) poza byciem PRLowskim cenzorem, za wikipedią "W marcu 1965 uczestniczył w zorganizowanym przez Martina Luthera Kinga marszu przeciwko segregacji rasowej na południu USA z Selmy do Montgomery[11].

25 marca 2009 został wybrany przewodniczącym Rady Muzeum Historii Żydów Polskich. Jest także członkiem Komitetu Honorowego Stowarzyszenia Żydowskie Motywy oraz organizowanego przez to stowarzyszenie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy[12], a także (od 25 marca 2009)[13].

Z okazji 90. urodzin, 26 czerwca 2016, otrzymał życzenia m.in. od prezydenta Polski Andrzeja Dudy, kanclerz Niemiec Angeli Merkel, prezydenta Niemiec Joachima Gaucka, prezydenta USA Baracka Obamy i prezydenta Izraela Szimona Peresa[14][15][16].

28 stycznia 2019 wygłosił przemówienie w sali Zgromadzenia Ogólnego ONZ z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu[17].

27 stycznia 2020, podczas obchodów 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz, wygłosił przemówienie[1], w którym zaapelował, by ludzie nie byli obojętni na kłamstwa historyczne i dyskryminowanie mniejszości[18]. Przypomniał słowa prezydenta Austrii Aleksandra van der Bellena, który w rozmowie z nim powiedział, że Auschwitz „nie spadło z nieba”. Zwracał uwagę, że III Rzesza w swojej polityce potrafiła spełnić żądania robotnicze, przezwyciężyć bezrobocie, a także odwołać się do poczucia godności narodowej, a jednocześnie „władza ta sprawiła, że ludzi powoli ogarnęła znieczulica, obojętność, i przestali reagować na zło”[18]. Zaapelował: „Jeśli będziecie obojętni, jakieś Auschwitz spadnie wam z nieba”[19]. Przemówienie Mariana Turskiego było komentowane w mediach polskich i międzynarodowych[20][21].

W lipcu 2020 napisał list otwarty opublikowany przez Frankfurter Allgemeine Zeitung, w którym wezwał założyciela Facebooka Marka Zuckerberga do usunięcia wszystkich grup, stron i postów zaprzeczających Holokaustowi w ramach kampanii #no Denying It zainicjowanej przez ocalałych z Zagłady[22]. W 2021 został wybrany na stanowisko przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego[w innych językach][23]. 19 kwietnia 2023 przemawiał podczas państwowych obchodów 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim[24]."
Pobierz FENOMENALNY_CZARODZIEJ - #neuropa Kochane Mykole z tagu #ukraina, przekażcie Bayzedow...
źródło: ALARM_NA_UKRAIŃSKIEJ_TROLLOWNI!
  • 5
@nostalgiwolf: bo dałem ci bl, jak ja dostaje od kogoś bl (np. bayzeda) to nie mogę tam pisać a na tym nowym vikopie możesz sobie robić co chcesz, tyle dobrego że mnie nie wołają twoje odpowiedzi w powiadomieniach. I niczego nie zabraniam, nie imputuj mi czegoś czego nie zrobiłem - Ja Ciebie poprosiłem a nie zakazałem czegokolwiek.