Wpis z mikrobloga

Pewnie nie ma takiej opcji ale skonsultuję z wykopem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

By pracować łączę się z firmowego kompa przez VPN do korpobazy, a potem na moją wirtualkę Citrix. Oczywiście komp ma odpowiednią konfigurację systemową by VPNowi pasował certyfikat... No i tu chciałbym połączyć się z mojego prywatnego kompa przez RDP czy inny remote desktop. Tl;dr: mój komp -> firmowy komp -> VPN -> VDI Citrix.

#komputery #informatyka #windows
  • 5
@L3gion: Najlepiej byłoby to zrealizować VPNem w domowej sieci, np. Wireguard. Ja to mam zrealizowane na Mikrotiku na ROSv7 i mam WoL jak i zdalny pulpit przez RDP i VNC. No ale powodzenia w instalowaniu i konfigurowaniu Wiregurada na kompie z korpo. No i jeszcze nie jestem pewien co do tego połączenia między twoim kompem a tym firmowym.
@L3gion: A zaraz, bo chodzi ci o zrealizowanie zdalnego połączenia między prywatnym kompem a firmowym. No to tutaj już masz barierę w postaci sysadmina w firmie który cię #!$%@? jak zasugerujesz że chcesz coś takiego zrealizować.

Do takiego zdalnego połączenia musiałbyś skonfigurownać zarówno firmowego kompa jak i firmową sieć, bo poprawne korpo będą miały to wszystko pod ścisłą kontrolą. Zakładając że jest to stacjonarka w firmie, ale laptop którego brałbyś do
@L3gion: dowiedz się u lokalnego IT, czasem są specjalne reguły dla dostawców/konsultantów z innych firm które pozwalaja wpiąć kompa spoza rodzimej domeny do sieci, różnie to jest rozwiązane np. generowaniem certa pod taką maszynę + klient VPN. Ale to już zalezy od security w danym korpo.