Wpis z mikrobloga

#pkobp, @EkspertPKO
Cześć, mam kilka pytań dot. Konta Za Zero
1. W przypadku wysyłania przelewu z konta wspólnego nadawcą jest ta osoba która zaloguje się swoim hasłem? Pytam w takim kontekście, że często przy przelewach weryfikacyjnych wymagane jest aby właściciel rachunku wysłał taki przelew.
2. Konto oszczędnościowe Plus - czy mogę mieć kilka założonych takich kont w PLN? Chciałbym odkładać sobie na różne cele, ale żeby te środki mi się nie mieszały. Bo chyba nie macie takiej usług jak cele oszczędnościowe w innych bankach? Bo rozumiem, że skarbonki nie blokują środków?
3. Jeśli mogę mieć kilka osczednosciowych to czy mogę wybrać dowolne z nich, na które będą mi wpadały końcówki z autooszczedzania?
4. Czy mając kilka kont oszczędnościowych (jeśli oczywiście można) to w każdej chwili mogę takie konto zamknąć w serwisie/aplikacji czy muszę udać się do oddziału?
  • 4
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
I jeszcze kilka pytań jeśli można
5. Nie mogę znaleźć w tabeli opłat. Jaki byłby koszt przelewu walutowwgo w EURO z konta walutowego w PKO BP na konto walutowe w ING BANK?
6. Przy koncie wspólnym i dwóch wydanych kartach aby nie nie ponosić opłat rozumiem że musimy wykonać po 5 transakcji kartą. A jak jest z Blikiem? Również dwie osoby muszą zrobić po 5 operacji?
7. Czy przeszkodą przy założeniu konta
  • Odpowiedz
  • 0
@Serek74, poniżej odpowiedzi na pytania:
1. W przypadku zlecenia przelewu z konta wspólnego, jako dane nadawcy będzie widoczne imię i nazwisko klienta zlecającego przelew, natomiast na potwierdzeniu transakcji pobranym/wysłanym z serwisu iPKO prezentowane będą dane wszystkich posiadaczy rachunku.
2. Zdalnie może Pan otworzyć maksymalnie 5 Rachunków Oszczędnościowych. Skarbonki w aplikacji IKO nie blokują środków.
3. Włączając Autooszczędzanie może Pan wybrać, na który rachunek środki mają być przekazywane.
4. Dyspozycję zamknięcia Konta Oszczędnościowego może Pan złożyć w:
- serwisie internetowym iPKO: Moje sprawy > Dyspozycje i zaświadczenia > Nowa dyspozycja > Konta oszczędnościowe >
  • Odpowiedz