Wpis z mikrobloga

Cześć, pewnie zadam garść głupich pytań, ale od dawna nie śledziłem zagranicznych rynków. To się nadal opłaca? Lata temu byłem w jakiejś podrzędnej pracy z darmowym mieszkaniem i wtedy odkładałem jakieś 10k. Teraz mam spore doświadczenie w branży budowlanej (hydraulika, wentylacje, klimatyzacje) i zastanawiam się nad emigracją. Zastanawiam się jak zmieniły się tam koszty życia (bo często słyszę głosy, że jest teraz bardzo drogo) i na jakie zarobki w podanej branży mogę liczyć (niestety w ogłoszeniach wiadomo jak to podają). Gdzie teraz najlepiej emigrować? Na pierwszy rzut myślałem o Wiedniu, na pewno odrzucam cała Skandynawię chociażby ze względu na klimat.
#emigracja
  • 8
@DeutscheGesetze: No właśnie patrząc po ilości ogłoszeń to w branży budowlanej chyba tylko elektrycy mają lepiej. Polecasz jakąś konkretną platformę do szukania pracy? Wstępnie patrzyłem na olx i szczerze mówiąc to większość ogłoszeń wygląda blado.
@Hehehe115: to jak patrzysz na Niemcy, to unikaj polskich firm wysyłających do pracy do Niemiec - szukaj prędzej niemieckich agencji, które oferują mieszkanie i pracę na początek. Znajdziesz też takie, w których dogadasz się po polsku. Opcja dużo pewniejsza niż wyjazd z polską umową i polskim "ubezpieczeniem" turystycznym.
Jak masz jakiś fach, to problemu znaleźć niemiecką agencję, która Ci pomoże, mial nie będziesz.
@Hehehe115:
Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad Szwajcarią, to jeden z ostatnich krajów, gdzie opłaca się wyjechać żeby zarobić na dom.
Jest wprawdzie wysoki próg wejścia, ale dla hydraulików praca się znajdzie
@Errad: Tylko właśnie ciężko o jakieś oferty bez języka niemieckiego, no i też odległość robi robotę. Póki co chyba podzwonię i zorientuje się na jakie stawki można liczyć w Niemczech i Austrii.