Wpis z mikrobloga

Zajmuje się tu ktoś UX? Czy to jest faktycznie tak, że przy tak interdyscyplinarnym zajęciu, połączonym z wieloma kierownikami i pracownikami w firmie od wszystkiego i jeszcze robieniem badań i znaniem się na ograniczeniach technologicznych - praca staje się wypełniająca całe życie bo trzeba wejść głęboko w życie organizacji? Jak bardzo różni się taka pozycja do od pracy typowo programistycznej gdzie głównie są taski ale mam wrażenie że nie trzeba żyć tym całym ekosystemem firmy i być na zawołanie tylu ludzi, siedzieć na callach? Chodzi mi o to czy któraś praca potrafi okłamać, że tak naprawdę żyjemy dla tej pracy i wykonywania jej - zamiast tak naprawdę dla swojego rozwoju i zarabiania pieniędzy w niej i nie jest koniecznie całym naszym światem, świat firmy i co się w niej dzieje. Tak naprawdę nie wrzucamy sobie na łeb, że świat firmy to nasz świat, bo tak nie jest.

Drugie pytanie, myślicie że AI, jako że zmniejszy trudność kodowania dla projektantów, sprawi że będę oni przygotowywać dla programistów już w miarę gotowe projekty do których trzeba będzie tylko podpiąć usługi/api, bazy danych?
#ux #pytanie #pracait #userexperience #analizadanychm #programowanie
  • 4
  • Odpowiedz
@interpenetrate Przecież UX to jest jedna "kategoria" a do niej należą "podkategorie", czyli ux researcher, ux writer, ux designer, badacz itd. Jakby sam UX się miał zajmować wszystkim to by w pracy siedział pewnie z 16h dziennie, poza tym co z product designerem, ownerem, analysit itd? UX jest głownie od zajmowania się użytkownikiem, jakieś badania, testy, dostępność, badanie person, przynamniej tak jest w jakiś sensownych firmach, które mają świadomość UX i wiedzą,
  • Odpowiedz
Jak bardzo różni się taka pozycja do od pracy typowo programistycznej gdzie głównie są taski ale mam wrażenie że nie trzeba żyć tym całym ekosystemem firmy i być na zawołanie tylu ludzi, siedzieć na callach


@interpenetrate: nie jestem UXem, ale z moich doświadczeń firmie zależy na pracownikach potrafiących samodzielnie działać w ekosystemie firmy. podejście, że się dostaje taski (czy stories na JIRze) to domena juniorów, ew młodych regularów. i z czasem
  • Odpowiedz