Wpis z mikrobloga

Jestem chytry na pieniądze ( ͡º ͜ʖ͡º) i mam wykupiony tylko bagaż podręczny. Jako podręczny biorę plecak. Chciałbym wziąć też aparat i mam taką typową torbę/pokrowiec na aparat który można zarzucić na ramię.
Muszę aparat we wspomnianej torbie wcisnąć do plecaka? Czy zostanie potraktowany jako element ubioru/coś w ten deseń? Jak to najlepiej rozwiązać? Lecę Ryanairem.

#latajzwykopem #kiciochpyta #ryanair #wizzair #latanie #samoloty
  • 4
  • Odpowiedz
@Somsiad_Pat: zależy w jakiej linii, ale zazwyczaj masz podręczny + personal item. (damska torebka, czy właśnie mała torba na aparat, ewentualnie pedałka / nerka. Prawdopodobnie możesz napchać plecak do pełna + ten aparat wziąć osobno, ważne żeby się teoretycznie pod siedzeniem zmieścił. jak będziesz chował pod kolanami i ładnie zapniesz pasy to stewardessa się nie przyczepi. Nie latam tą najtańszą opcją tylko średnią, ale spokojnie miękka torba mi wchodzi spakowana
  • Odpowiedz
  • 0
@Adolf_HODLer Dzięki za odpowiedź. Generalnie mam opcję basic, tj. najtańszą (w zasadzie to darmową) w Ryanairze.

Z tego co patrzę na necie to żeby móc wnieść coś więcej niż to, co mogę obecnie, czyli torbę/plecak 40x20x25, musiałbym dopłacić i wtedy mogę wnieść:
-1x 40x20x25 bez ograniczeń wagi, pod siedzenie
-1x 55x40x20 do 10kg który wrzucam nad siedzenie
( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Somsiad_Pat: jak w Ryanie kupujesz tego średniaka to masz jeszcze fasttrack - odpalasz sobie QRcoda z apki przy vipowskich bramkach i włazisz bez kolejki na samolot. Zaoszczędzasz też czas, albo jak zamiast taryfy weźmiesz komunikację publiczną w tym czasie co byś stał w kolejce to w sumie prawie wyjdzie na zero. W tej najtanszej opcji musisz też dopłacić za miejsce to już w ogóle 8-12 euro mniej różnicy między tym
  • Odpowiedz