Wpis z mikrobloga

@vorio w sumie jeżeli zarabiasz odpowiednio dużo to praca na etacie jest złem, wtedy zakłada się jednoosobową działalność i przechodzi na kontrakt, wtedy nie obchodzą cię progi podatkowe.
  • Odpowiedz
Praca na etacie jako największe zło xD ci ludzie są tak odklejeni


@vorio: ich kwalifikacje pozwalają co najwyżej na pracę za minimalna + 500 zł pod stołem, więc ja ich nawet rozumiem. Dla nich etat to praca w januszeksie albo Żabce, a to faktycznie nie jest szczyt marzeń dla wielu ludzi ¯\(ツ)/¯.

Rzecz w tym, że w MLM i tak gunwo zarobią, nic na emeryturę nie odłożą, a naciągną jeszcze innych
  • Odpowiedz
@pygus oczywiście, dajmy na to, że na etacie zarabiasz 20k, zaraz wpadasz w trzeci próg podatkowy, składka ZUS jest ogromna, więc mało Ci zostaje. Na kontrakcie płacisz ZUS gdzieś 2500-3000 (nie pamietam dokładnie ile) i podatek od pozostałej sumy kilkanaście procent do dwudziestu w zależności od wybranej formy opodatkowania.
  • Odpowiedz
@Lukardio: chcialabym ich kiedys spotkac na zywo. Nie potrafie sobie nawet wyobrazic jak idiotycznie musi wygladac grupka osob robiaca 10 podejsc do nakrecenia tego, jak przechodza w centrum handlowym kolo luksusowego sklepu, albo laska ktora po godzinie wraca do Vitkaca zeby oddac torebke ktora przed chwila kupila, ale bez papierowej torby XD
  • Odpowiedz