Wpis z mikrobloga

#radom Powiem, wam, że jestem z Radomia i jestem stałym widzem na Air Show ale nigdy nie słyszałem takiego dźwięku tam, a dzisiaj to co słyszałem to dwa potężne wybuchy i pierwsze co pomysłałem, że gaz wybuchł w okolicy. Później pomyślałem, że może spadł samolot z Air Show. Dziecko mi się popłakało tak niepokojące były to dźwieki. No ale skoro tak brzmi ten sonic bum to znaczy, że nigdy wcześniej nie byłem świadkiem przekraczania bariery dźwięku.
  • 7
@4rcz4s: w okolicy czyli gdzie? Bo ja słyszałem pod Rawicą, a wiem że słychać było nawet w Przysusze. Ostatni raz takie pier... słyszałem z miesiąc temu jak chłopaki się w piromanów bawili, ale to bardzo blisko mojego miejsca zamieszkania było.
  • 0
@Desmosedici: pomyślałem, że nawet w bloku obok takie miałem wrażenia słuchowe ale nic się oczywiście nie stało. Mieszkam w Radomiu na jego południowych obrzeżach.
@4rcz4s: ja również, przez 20 lat pokazów Air Show w Radomiu nie słyszałem takiego huku. Normalnym było, żeby myśliwce latały naddźwiękowo, ale bardzo wysoko, gdzieś na wysokości chmur i generalnie dźwięk wtedy przypomina grzmienie burzy. Tutaj były potężne wybuchy. Samo to, że było je słychać w promieniu przynajmniej 50 km od Radomia, świadczy o tym, że musiały być naprawdę głośne. Wszystkie ptaki w okolicy zaczęły latać, ludzie powychodzili na balkony i
Normalnym było, żeby myśliwce latały naddźwiękowo, ale bardzo wysoko, gdzieś na wysokości chmur i generalnie dźwięk wtedy przypomina grzmienie burzy.


@FarmazonowyMsciciel: W sumie, to nie jestem pewien, czy kiedykolwiek na pokazach latały naddźwiękowo. W każdym razie, było to nietypowe, takich prędkości nie powinno się osiągać w pobliżu miast w ramach ćwiczeń i do tego w aktualnej sytuacji geopolitycznej.
FarmazonowyMsciciel - >Normalnym było, żeby myśliwce latały naddźwiękowo, ale bardzo ...

źródło: Screenshot 2023-08-22 at 23-02-15 Facebook

Pobierz
@FarmazonowyMsciciel nie pleć bzdur na żadnych pokazach nikt nie latał z naddźwiękową, bo by szybko mógł skończyć karierę. Patrouille Suisse w Radomiu swoim pokazie wykonywali przelot na granicy dźwięku, ale nikt nigdy nie przekraczał tej bariery :D