Wpis z mikrobloga

@tellet Wina systemu że pozwala utrzymywać takie ogromne bańki mieszkaniowe w dużych miastach często nie mające ani uzasadnienie lokalizacji ani w jakości mieszkania. Do tego ta bańka uderza też w małe miasta powodując że przeciętny Kowalski nawet w pierdziszewie będzie miał problem z mieszkaniem.

Nie mówiąc już o chorych cenach wynajmu i braku choćby alternatywny miejskiej która by pozwalała choć na chwilę odetchnąć (no bo komunalne w wielu miejscach są zarezerwowane dla
@luckylukk: ah, klasyka- PODSTAWOWA POTRZEBA LUDZKA.
Możliwość przemieszczania się również jest podstawową potrzebą.
TO W TAKIM RAZIE DLACZEGO LUDZIE ZADOWALAJĄ SIĘ GOLFEM 4 albo zbiorkomem, ale jak chodzi o mieszkanie to już nagle magicznie bez większego metrażu w dobrej lokalizacji dużego miasta, to już nagle ta twoja potrzeba nie jest zaspokojona, co?
Czyli jak chcesz się przemieszczać, ale tylko rollsem, to ci odwala, ale jak chcesz mieszkać, ale tylko po linii
ale jak chodzi o mieszkanie to już nagle magicznie bez większego metrażu w dobrej lokalizacji dużego miasta, to już nagle ta twoja potrzeba nie jest zaspokojona


@tellet: Jak badasz odpowiednią próbkę to dostaniesz zawsze takie wyniki a większości przypadków wszystko kręci się wokół dużych miast, włącznie z analizą.
@tellet: co zdanie to większa głupota xD wiesz dlaczego ludzie się zadowalają golfem 4? bo ich nie stać na Royce'a, jakby mieli pieniądze to by sobie kupili Royce, żeby twoje porównanie miało sens to musisz porównać tradera żyjącego w pałacu i ludzi mieszkających w barakach po 11 osób
@luckylukk: No to jak ich nie stać na royce'a to tak samo ich nie stać na mieszkanie w dużym mieście lub na kredyt na to mieszkanie, bo to nie obowiązek by siedzieć w WAW/GD/KRK/WRO.

i ludzi mieszkających w barakach po 11 osób

No ale to wtedy mają ten dach nad głową i podstawową potrzebę zrealizowaną, czy nie? Zresztą widzę, że - typowo dla komuchów- zaraz jak nie M-4 na śródmieściu ww.
@tellet: super, będe zmieniał całe swoje życie, zmieniał pracę, zmieniał znajomych żeby przeprowadzić się z dużego wojewódzkiego miasta gdzieś na zadupie do Bydgoszczy, nikt nie chce kupować Złotej 44 tylko zwykłe mieszkanie z dojazdem do pracy
@luckylukk: Tak jak pisze @Reanef - nie musisz mieszkać tam, gdzie cię nie stać. A to, że akurat tam sobie znalazłeś pracę - twój problem bo każdy jest cieciem własnego losu. Zadupie w Bydgoszczy zaprasza z otwartymi ramionami.
@tellet: sam jestem przykładem że po prostu musiałem pójść na kompromis i wynieść się kawałek dalej dla świętego spokoju i normalnej ceny ziemi żeby wybudować kawałek kwadratu. Okazało się że okolica szybko się zaludnia bo nie tylko mi się spodobała, szkoła jest blisko, do kolei mam 15 minut piechotą lub 2 samochodem, do S8 mam 20 minut samochodem i do stolicy jakieś 35 autem, ale #!$%@? nie mam kebaba i muszę
@tellet: dlatego żeby uszcześliwić więcej osób, a nie tylko kilka procent najbogatszych, należy opodatkować katastratem mieszkania, jako państwo, jako społeczeństwo musimy działać razem i dla dobra wspólnego, jak ci to nie odpowiada, jak nie jesteś zgrany z naszym kodem kulturowym, to się przeprowadź gdzieś do Afryki gdzie liczy się najsilniejszy, najbogatszy i tam walczcie o przetrwanie
jako społeczeństwo musimy działać razem i dla dobra wspólnego


@luckylukk: wspólnego czyli kogo? Kogoś, kogo stać na mieszkanie, żeby najlepiej je oddał, tak? Bo komuś się zamarzyło mieszkać w tym mieście i w tej okolicy, a nie w innej, tak?
A dalej co, rozkułaczanie, czy jeszcze nie?

dlatego żeby uszcześliwić więcej osób

Niech się uszczęśliwiają sami, czemu kosztem innych i to wcale nie "najbogatszych", bo najczęściej te proponowane katastraty to podatki
@tellet: no, Skandynawia #!$%@? xD wystarczy dać ci mówić i orasz się sam xD widzę że nie jesteś Polakiem, kogo interesów bronisz? Niemców? bo tu opcja niemiecka mi śmierdzi...albo starozakonna...ale nie kolego, my tu jesteśmy wszyscy razem, czasy z "wasze ulice, nasze kamienice" minęły, trzeba was katastratem wykończyć zanim wy wykończycie Polaków
@luckylukk: oho, już oblężona twierdza xD "Polaków" - ehe, raczej p0lakuf, którzy siedząc na minimalnej w psiedupach, naoglądali się seriali w tvp i teraz chcą koniecznie za swoją wypłatę dostać kredyt na minimum dwie bańki albo chociaż 700k, żeby kupić mieszkanie w dobrej lokalizacji.

A zarób se na to, albo chociaż na ten kredyt, zamiast zaglądać innym do kieszeni.
@tellet: nikt nikomu do kieszeni nie zagląda, masz urojenia, nie chodzi o zabranie oszczędności ludziom, tylko żeby zmusić ich do zaprzestania zarabiania na krzywdzie innych Polaków, masz pieniądze to sobie poinwestuj w złoto, akcje czy tam cokolwiek innego i daj Polakom godnie żyć
@luckylukk: na jakiej krzywdzie? Nie masz braku mieszkań, tylko mieszkania o parametrach takich, jak sobie zamarzyłeś ty lub inny przeciętny gołodupiec, SWOJE KOSZTUJĄ.
Chcesz mieć ferrari ale zarabiasz tyle, że dostaniesz kredyt na Dacię, to bierz Dacię ale nie dowalaj się do ludzi, którzy mają w garażach ferrari albo kilka innych luksusowych aut.
@tellet: Ostatni komentarz, bo widzę że masz iq pantofelka i ciągniesz mnie tylko intelektualnie w dół. Ciągle porównujesz dobra zaspokajające podstawowe potrzeby ludzkie z luksusowymi samochodami. Już nawet nie licze, że wyciągniesz jakieś wnioski. Nikt nie chce opodatkowywać luksusowe auta, widzisz tu kogoś takiego? Jak myślisz, dlaczego nikt nie pisze o autach, o innych dobrach luksusowych a akurat chodzi o mieszkania? Bo to #!$%@? dobro podstawowe, posiadanie mieszkania Polakom należy się
@luckylukk:

Bo to #!$%@? dobro podstawowe, posiadanie mieszkania Polakom należy się jak psu buda.

Już ci napisałem młocie, że "mieszkania" są dostępne w różnych cenach, no ale z komuchami to jak psem- możesz mówić a on i tak nie zrozumie i się zesra.
Mieszkanie "dobrem podstawowym", tylko nie w każdej lokalizacji, jaka się gołodupcowi zasra = Żeby się przemieszczać, nie potrzebujesz rollsa, no ale do twojego "iq pantofelka" nawet to