Wpis z mikrobloga

Wie ktoś jak wyparzyć czajnik? Kupiłem jakiś czas temu taki pełny metalowy w środku i już wyparzałem kwaskiem cytrynowym, minęły 2 miesiące i nadal nic. I jak musiałem pić mineralną tak dalej pije a wodę grzeje w mikrofali. Cały czas śmierdzi ta woda z niego i ma niefajny posmak. Nie wiem czy teraz tylko na wyrzucenie czy da się coś z nim zrobić jeszcze.
#agd #pytanie #czajnik #mirabelkopomusz #pytaniedoeksperta #pytaniedorozowychpaskow #kuchnia #jedzenie dla zasięgu
  • 14
@interpenetrate: Nie wiem co chodzi z "wyparzyc" Ale zagotuj ocet (tylko nie lej do pelna bo jak ocet sie gotuje to wychodzi z cajnika - przerabialem :P)

Potem 2x zagotuj czajnik z woda do max. Jak to nie pomoze i dalej bedzie Ci cos niepasowac to zmien czajnik.
@moll: @gorzki99: ok, wyparzałem dwa razy.
Kupiłem 0,5l. Dwa razy zalane po połowie butelki, dwa razy po dwa zagotowania wody na sesję, w drugiej nawet 3

Zostawiłem żeby nawet woda odstała trochę
Nadal czuję cierpki nieprzyjemny smak/nalot na podniebieniu i języku
No i co #!$%@?, ponad 100zl dałem, ale już nie ma rękojmi.
To jaki czajnik ja mam do #!$%@? kupić, żeby normalnie się wodę z niego dało pić
To jaki czajnik ja mam do #!$%@? kupić, żeby normalnie się wodę z niego dało pić


@interpenetrate: szklany a nie plastikowy/metalowy.

A tak przy okazji - piles tez wode bez czajnika? Zaczy sie prosto z kranu? Warto wiedziec czy problem lezy w czajniku czy w wodzie.

ja pije kranowe bez oporow. Raz tylko mialem z tym problem. Jak bylem na delegacji w poznaniu. Nie dalo sie tamtej wody pic (smak i
tyle że jak smakuje wodę z kranu to nie czuć tego zapachu xd


@interpenetrate: Czyli problem pojawia sie po przegotowaniu. Ja tam nie chemik - nie wiem co tam wyparowuje a co zostaje, jakie reakcje zachodza itp.

Mozesz se zrobic testa. Przynies se wody od znajmych/rodzicow itp (wazne zeby z innego ujecia), przegotuj i sprawdz. I w druga strone - wez swoja wode do znajomych/rodzicow i przegotuj. Bediesz wiedzial wszystko. (i
@gorzki99: tzn. mogę spróbować też butelkowaną co nie. Ale nie - po otwarciu czajnika jak go wyciągnąłem z pudełka było to czuć. Spróbuję jutro z kwaskiem cytrynowym. Po oćcie strasznie smierdział tamten poprzedni