Wpis z mikrobloga

#kontomieszkaniowe
Czy może mi ktoś po ludzku wytłumaczyć jak w końcu będzie naliczana ta premia mieszkaniowa co roku?

Zakładamy,że inflacja czy tam wskaźnik wzrostu cen mieszkań wynosi 10% przez kolejne 3 lata.Zakładamy też,że chcemy oszczędzać też 3 lata,dostać premię i przeznaczyć ten hajs na wkład.I teraz DO CHOLERY JAK TO W KOŃCU WYGLĄDA?

1.Kapitalizacja odsetek czyli co roku odkładsmy 12 tys.Po pierwszym roku mamy 10% premii czyli razem 13200 zł(12 tys+1,2 tys.odsetek).W drugim roku znowu odłożyliśmy 12 koła.To razem mamy 13200 zł plus 12000 zł.Czyli razem już 25200 zł i to ZNOWU JEST MNOŻONE RAZY 10% I DOLICZANE DO SALDA? I w 3 roku podobnie?

2.Bez kapitalizacji czyli,od 12000 zł 10% premii,w drugim roku odłożyliśmy znowu 12000 zł i tylko od tej kwoty 10% premii i w 3 roku podobnie?

Jak technicznie ma wyglądać wypłata kasy z konta mieszkaniowego?
1.Idę do banku z umową przedwstępną kupna i na tej podstawie wypłacają mi hajs do ręki/przelewają na konto sprzedającego? Ale jak niby bank zweryfikuje czy ta umowa nie jest lipna? Umowa przedestępna to często-gęsto zwykła kartka a4,ręcznie wypełniona.To przyniosę lipną umowę,z podpisem kolegi i wypłacą mi hajs? Przepraszam bardzo kto sprawdzi i dopilnuje czy se czasem tego siana na używanego golfa nie wydałem? Kto i jak mnie będzie ścigał jak wydam? Bank? Minister Buda? Prokurator?

2.A może pokazuję najpierw sprzedającemu papier z banku ,że mam tam konto mieszkaniowe,jest tam tyle i tyle siana i dostanie zaliczkę czy tam zadatek DOPIERO jak Podpiszemy akt notarialny i na tej podstawie bank przeleje mu hajs z konta mieszkaniowego.Tylko sorry-sprzedający chce zadatek NATYCHMIAST do ręki/na konto i nie będzie czekał miesiącami,aż kredyt se załatwisz.Nikt nie sprzeda ci mieszkania jak nie wpłacisz mu jakiegoś zadatku na początek i go nie zaklepiesz.
  • 2
  • Odpowiedz
  • 0
@fenomen12: kto mnie zweryfikuje? Bank zażąda przedstawienia aktu notarialnego? Umowy przedwstępnej(którą banalnie sfałszować)? Jak się nie wywiążę to kto mnie będzie ścigał i z jakiego paragrafu? Bank? Urząd skarbowy?
  • Odpowiedz