Wpis z mikrobloga

Wyszedlem na spacer z 3.5 ms, szczeniakiem do znajomego gdzie był 2 pies tylko już dorosły, no i ten 2 mu troche dokuczał i problem jest taki że teraz ten pies mój nie chce wyjść poza furtkę, jak go wyniose kawałek dalej to kuli ogon i jedyna strona w która chce wrócić jest podwórko, nic nie działa. Przejdzie mu to? Juz nie wiem co robic i co mu się stało #pies
  • 12
@Cancermoon:
Próbowałeś go przekonać jakimś mega smakołykiem (parówka / kiełbasa / salceson)?
Psy, zwłaszcza szczeniaki są przekupne -> łase na "mega smakołyki".
Przede wszystkim staraj się by sam przekroczył furtkę a nie przeciągaj go linką.

i co mu się stało.

Ma fobię, że znowu go zabierzesz do starszego kolegi, który mu będzie dokuczał.
@Cancermoon:
Trudno powiedzieć, że zrypałeś. Skąd mogłeś wiedzieć. Mogłeś jedynie przerwać ten kontakt.
Zwykle to szczeniaki dokazują dorosłym psom.

Psy z krótką kufą (buldogi francuskie / mopsy / boksery / niektóre molosy) często charczą podczas oddychania choć to nie jest reguła. I może mieć to związek z upałem.

Mój kolejny pies w czasie snu wierzga łapami jakby biegał, czasem po prostu chrapie. Poprzedniemu zdarzało się też "sapać". Obecna czasami zawyje /
@Cancermoon:
Jak będziesz nad tym pracował, to na 100%. Zwłaszcza, że to szczeniak.

W 1.II.2022 adoptowałem psa. Wyszukaj moje posty na mirko z tego okresu. Zobaczysz jakiego psa, w jakim w wieku i z czym się mierzyłem. Udało się.