Wpis z mikrobloga

co się stało z mikroblogiem? Regularnie lurkowałem od gimnazjum i przez to ciężko mi roztrzygnąć czy naprawdę poziom dyskusji aż tak upadł, czy to mi wiek zdjął różowe okulary. Pewnie prawda jest gdzieś pośrodku, ale mimo wszystko już nie potrafię czerpać jakiejkolwiek przyjemności z obcowania z tym portalem. Pamiętam jak swojego czasu dało się znaleźć ciekawe obserwacje, kulturalną wymianę zdań, a obrazki były naprawdę śmieszne. Teraz ląduję tu tylko gdy mi mózg na automacie pamięcią mięśniową klika w autouzupełnienie w wyszukiwarce. I zawsze opuszczam to miejsce po niespełna 5 minutach z okropnym bólem egzystencjalnym, gdy widzę że jedyne co tu pozostało to mizoginia, ksenofobia, umysłowy beton i rozkładająca na łopatki nienawiść do każdego i wszystkiego co się rusza bądź nie. Zawsze gdzieś te elementy przewijały się w gorących, ale w ilościach rekreacyjnych, szybko besztanych przez resztę społeczności, która triumfalnie i merytorycznie gnoiła ten piwniczarski debilizm. A teraz to on właśnie wiedzie prym. Czuję się jakbym wchodził po latach do ogrodu botanicznego, w którym chwasty zarosły już wszystko co wartościowe i wychodzę jedynie z #!$%@? i oparzeniami po pokrzywie. Wiem że ostatnie lata sytuacja w kraju i na świecie powoli się destabilizuje i nie czujemy już tego kolektywnego spokoju, a progres nie jest już tak pewny. Ale wątpię by to było to. Nie widzę już żadnej różnicy między wykopkiem a obsesyjnymi januszami w komentarzach na portalach informacyjnych. Coś się z tym portalem ewidentnie i bezpowrotnie zesrało ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#przemyslenia #zalesie #wykop #bekazpodludzi
  • 2
  • Odpowiedz
@potrzebne-informacje coś w tym jest. kiedyś można było się czegoś ciekawego dowiedzieć na mikroblogu, poczytać ciekawe opinie, przemyślenia, a teraz jest mocny śmietnik, w którym od czasu do czasu trafi się coś wartościowego. głupie i chamskie komentarze są najbardziej plusowane. może po prostu ludzie, którzy zaglądali tu 10 lat temu, już z tego wyrośli, pozakładali swoje rodziny i rzadko coś piszą, i nastąpiła wymiana pokoleniowa? ;)
  • Odpowiedz