Wpis z mikrobloga

#lego
Nawiazujac do wpisu:

https://wykop.pl/wpis/72418359/tez-macie-wrazenie-ze-lego-schodzi-na-psy-pomijaja

stwierdzam, ze lego schodzi na psy wypuszczajac tez niedopracowane (wedlug mnie) zestawy.
Po seriach Creator Expert i Icons, oczekuje pewnego wysokiego standardu przy odwzorowywaniu modeli oraz pewnych konsekwencji. Zestawy z tych serii nie sa zwyklymi zabawkami dla dzieci a produktami kolekcjonerskimi.

Tak wiec, zestawy Ford Mustang GT 1967 oraz Chevrolette Camaro Z28 1969 dziela 3 lata. Wedlug mnie, techniki ich tworzenia powinny zostac ustandaryzowane z dbaloscia o szczegoly. Niestety tak nie jest. Starszy set Mustanga, jest wedlug mnie majstersztykiem tej serii. Nadruki na klockach zamiast tandetnych naklejek, ogrom funkcji, od podnoszonej tylnej osi, przez niesamowity Body Tuning Kit na swietnie odwzorowanej komorze silnika konczac.
Po 3 latach pojawia sie Camaro, ktore myslalem, ze bedzie dorownywac dopracowaniem Fordowi. Niestety zawiodlem sie tym setem...

Tuning kit to rozsypanka roznokolorowych tile'ow i atrapa zlozonego dachu do wersji Cabrio oraz 2 rodzaje lamp (slepak i okragle zawsze na wierzchu) Zenada. Komora silnika jest tak pusta, ze az smutna. Poza silnikiem nic w niej nie ma! Zadnego akumulatora, pojemnika z plynem chlodniczym czy okablowania.

Kola sa mocowane na pin'ie 2L tak jak do zestawow 4+ XD Przez to, model wyglada jakby chcial zrobic szpagat 4 kolami. Troche naklejek zamiast nadrukow. Lusterko wsteczne ma nalepke ale boczne sa bez. Dlaczego? Nie wiem.
Zestaw ogolnie wyglada swietnie, jednak brak w nim takich smaczkow jak w Mustangu i przez to traci urok.

Tak, wiem, ze sa inne rownie kozackie zestawy jak Mustang, chociazby Porsche 911 z dwoma rodzajami silnikow i wersjami Cabrio/Turbo czy Defender z zawieszeniem i Dislem albo Benzyna do wyboru. Jednak nie kazdy musi lubic niemieckie czy brytyjskie fury. Ja jestem fanem akurat amerykanskich i po Camaro oczekiwalem bardzo wiele.....
Kilka zdjec w komentarzach do zobrazowania.
Pobierz ExtraPensja - #lego
Nawiazujac do wpisu: 

https://wykop.pl/wpis/72418359/tez-macie-w...
źródło: IMG_20230817_192011
  • 9
@ExtraPensja: nie mam ani jednego ani drugie, nie specjalnie mi się podobają. Kupuje to co mi się podoba bo jest sporo fajnych zestawów. Z Lego zawsze tak było, że były jednocześnie słabsze i lepsze zestawy, ale cała linia była dość spójna nie tak jak w przypadku innych marek chińskich.
@ExtraPensja nad każdym zestawem lego ma pieczę jakiś konkretny designer. Zwykle jest tak, że zestawy z danej serii mają kilku designerów i niestety to widać w takich przypadkach.

Te akurat zestawy mają różnych projektantów:

Mustang:

Adam Grabowski
Mike Psiaki

Camaro:

Sven Frantic

I teraz najlepsze, dziwi mnie słaby poziom Camaro bo ten sam gość robił deloreana a zanim został projektantem był mechanikiem samochodowym xD
@Qullion: Ja dokladnie jak Ty, tez kupuje to co mi sie podoba i wlasnie amerykanskie bryczki trafiaja w moje gusta. Jednak linia ekskluzywnych setow jak te wyzej powinna byc w kazdym zestawie na najwyzszym poziomie z dbaloscia o szczegoly, w Camaro tych szczegolow niestety zabraklo.
@Semigod: Ach ten Panther... Nie spodziewalem sie po nim takiej fuszerki. Jezeli naprawial auta tak jak projektowal Camaro to wspolczuje klientom. Pewnie po kazdym serwisie zostawalo mu pelno czesci ktorych zapomnial zainstalowac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
O projektantach to wiem, ze rozni sa i nie trzymaja sie jednej serii ale jak wspominalem we wpisie po tak drogich i ekskluzywnych setach oczekuje konsekwencji i szczegolow. Przeciez, nim wypuszcza