Wpis z mikrobloga

Oddałem swojego Tribańca na darmowy przegląd po zakupie, zrobione nieco ponad 1k km i już sam nie wiem czy jestem wnerwiony, zadowolony czy po prostu skołowany xd Przy odbieraniu roweru pan powiedział jedynie, że wymienili łańcuch bo stary się już rozciągnął, no niby spoko stówka w kieszeni. Ale jak mu się na spokojnie w domu przyjrzałem to po kolei:

- hamulce tak dociśnięte, że koło puszczone luzem dało radę zrobić z pół obrotu
- rzekomy łańcuch uwalony cały w fabrycznym smarze, czyli trzeba go odtłuścić i nałożyć normalną oliwkę
- mam wrażenie, że rower oddali brudniejszy niż odebrali
- linki jakoś inaczej poprowadzone
- korba jakoś inaczej dokręcona, wydaje mi się, że wcześniej było trochę odstępu między blatem a ramą, teraz nic
- no i hicior: z przodu pojawiła mi się magicznie przerzutka Shimano 105, a cały rower był na grupie Sory xD

Już sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Także mirki jakby ktoś zamawiał rower przez stronę z Deca i odbierał złożony w sklepie to sprawdźcie dwa razy czy wszystko z nim w porządku. Mam teorię, że coś skopali u mnie przy montowaniu w okolicach korby i teraz to po prostu poprawili po cichu.

#rower #wykoptribanclub
devhudy - Oddałem swojego Tribańca na darmowy przegląd po zakupie, zrobione nieco pon...

źródło: 20230816_184012

Pobierz
  • 4
@mcnight95: nie zgłaszałem i chyba nie będę. Koniec końców stratny nie jestem, a skoro pan przy wydawaniu roweru miał zapisany jedynie zmieniony łańcuch to wątpię żeby mieli jakoś bardziej udokumentowane rzeczy które robili.