Wpis z mikrobloga

#nawadnianie #ogrodnictwo #dom #ogrod

Czy jakiś dobry wykop lub mirabelka może poratować podpowiedzią jak ogarnąć system nawadniania w ogrodzie?

Jestem w trakcie zakładania ogrodu. Wstępne rozmieszczenie co gdzie będzie na załączniku. Tam gdzie nic nie wypełnione to po prostu pomiędzy będzie trawa.

Myślałem wszędzie dać węże kroplujące np rainbird. Początkowo zastanawiałem się też nad zraszaczami, ale na pięknej trawie aż tak mi nie zależy jak na owocach, krzewach, warzywach itd. Ewentualnie myślałem dodać puszkę lub dwie gardeny i czasami montować tam zraszacz który trochę podleje trawę.

Co o tym myślcie i jak ogólnie ugryźć temat zakupu danych elementów i ich rozmieszczenia? Czy dobrze rozumiem, że od poboru wody prowadzę pod ziemią w kilku kierunkach węże np. 3/4. Następnie od nich w momencie gdy zaczyna się obszar krzewów/warzyw rozkładam linie kroplujące? Nie wiem za bardzo jak też to wszystko połączyć z zasilaniem wody. Tak jak na rysunku mam zbiornik z deszczówką, czy najlepiej będzie doprowadzić wąż 3/4 do miejsca gdzie mam też kran na ścianie i po prostu w zależności od tego czy mam wodę deszczową podłączać raz to raz to? Zakupiłem taką pompę do deszczówki https://allegro.pl/oferta/pompa-zatapialna-multi-diver-1200-evo-omnigena-12860828831
ysza - #nawadnianie #ogrodnictwo #dom #ogrod

Czy jakiś dobry wykop lub mirabelka moż...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz
  • 2
@ysza: wodę doprowadzasz do rozdzielacza z elektrozaworami. Z rozdzielacza wyprowadzasz rury PE25 do miejsc w których będziesz miał rośliny i tam łączysz z linią kroplującą. Zrób podlewanie trawnika, przy Twojej powierzchni kilka zraszaczy załatwi sprawę. Układasz do nich tą samą rurę PE25 a koszt zraszacza to jakieś drobne. Do rozdzielacza kładziesz kabel sterowniczy z miejsca w którym będziesz chciał zamontować sterownik.
Polecam www.nawodnienia.eu
via Wykop
  • 0
@Qwerty199: dzięki za odpowiedź. Może faktycznie trzeba kompleksowo ogarnąć temat z trawnikiem. Odezwę się do poleconej przez Ciebie strony, może coś podpowiedzą i kompleksowo wycenią. Mam tylko problem z doprowadzeniem elektryki bo mam już porobione utwardzenia dookoła ale może jakoś ogarnę.