Wpis z mikrobloga

#audio #sluchawki #beyerdynamic
Mirki planuje zakup słuchawek, mając dość już łamiących się gamingowych plastików moją uwagę zwróciły beyerdynamics ze względu na bardzo dobre opinie pod kątem niezawodności, jakości i możliwości wymiany poszczególnych części. Nie jestem żadnym audiofilem, jednak słucham dość dużo muzyki od muzyki klasycznej, jazzu po rocka czy rap. Nie miałem nigdy do czynienia ze słuchawkami 'referencyjnymi' więc nie za bardzo mam odniesienie i nie wiem czego się spodziewać. Dlatego pytanie czy możecie je polecić dla laika (Zastanawiam się pomiędzy DT770 Pro oraz DT990 Pro), lub czy jesteście w stanie zaproponować coś w podobnym budżecie - to na czym mi zależy to niezawodność i możliwość naprawy.
  • 23
@Browar9: DT-150, tanie, wyglądają jak gówno, ale mają najbardziej czysty referencyjny dźwięk. W dodatku łatwo do nich zamówić części zamienne jak się zużyją. 150tki są profesjonalne dla realizatorów dźwięku na żywo, nic nie przekłamują. Konsumenckie modele o których pisałeś są fajne, mają dobry stosunek jakości do ceny, ale przekłąmują trochę dźwięk podbijając niektóre tony żeby się lepiej słuchało. Tak czy siak firma to dobry wybór ( ͡° ͜ʖ ͡
@Browar9 DT990 cierpią na rezonanse w wysokich częstotliwościach, co dla większości ludzi ze zdrowym słuchem jest zwyczajnie drażniące. DT770 poniekąd też, ale w dużo mniejszym stopniu.
Najbardziej "referencyjne" (co ja odbieram jako zbliżone do targetu Harmana) są DT880.

Jeśli chodzi o wersje o różnej impedancji to się tym specjalnie nie przejmuj, nie ma między nimi wyraźnych i powtarzalnych różnic jeśli chodzi o dźwięk.

Jeśli chodzi o alternatywy to może Sennheiser HD560s, powinny
cukru - @Browar9 DT990 cierpią na rezonanse w wysokich częstotliwościach, co dla więk...

źródło: index

Pobierz
via Android
  • 0
@Adolf_Cartman Trochę się naczytałem na masie forów, zagranicznych i naszych. Na ten moment wszystko idzie w stronę DT990 Pro w połączeniu z DAC'iem Dragonfly black.

@cukru właśnie znalazłem masę opinii ludzi mówiących o DT990 jako o tych bardziej przystępnych w tym o lepszych dołach mimo otwartej konstrukcji w porównaniu do DT770. Mógłbyś powiedzieć coś więcej o DT880? Masę ludzi pisało że słuchawki te są nudne przez swoją wypłaszczoną charakterystykę. Jakieś zdanie na
via Android
  • 0
@Adolf_Cartman z tego co czytałem bywali szaleńcy którzy zasilali tym 250ohm i tutaj opinie powiedzielone jednak do 80ohm z informacji które przeczytałem spokojnie wystarcza. Dodatkowo polecają właśnie do tych bejerów - ponoć świetnie się zgrywają
@Browar9 I tak tego lepiej nie opiszę, więc odsyłam cię do poniższych recenzji:
https://youtube.com/watch?v=Zy3eSbQ9j_U&feature=share8
https://youtube.com/watch?v=WNLxFH_fQpw&feature=share8

Opinie na temat tych słuchawek mogą być różne, bo rozrzut między poszczególnymi egzemplarzami w tych modelach jest całkiem spory.
Dragonfly - stanowczo odradzam. To są przestarzałe konstrukcje które są wciąż polecane tylko dlatego, bo nie miały zbyt wielkiej konkurencji w czasie gdy miały swoją premierę. Fiio KA1 za podobną cenę będzie lepszy.
via Android
  • 0
@bonus Po pierwsze porównujesz słuchawki za ponad 2k do słuchawek za 600pln? Bo to całkowicie inna liga, po drugie mówię tu o niezawodności konstrukcji, i jej naprawialności, jaki problem w naprawieniu w momencie padnięcia przetwornika
via Android
  • 0
@bonus To zdecyduj się xD Nie jest inna liga czy jest? Oczywiście że jak wydasz czteroktność kwoty to jesteś w stanie dostać znacznie lepszy sprzęt, za dużo wypite przy piątku? xD
via Android
  • 0
@bonus 'nie jest inna liga wszystkie mają podobne konstrukcje a te droższe nawet lepsze' xD 'droższe lepsze' - no shit sherlock
Jaki w ogóle sens ma to zdanie i wartość xD