Wpis z mikrobloga

Mirki, świeżo złożony komp i problem z karta... radeon rx 6700xt sapphire pulse, grając w warzona 95 stopni na rdzeniu 114 stopni hot spot, wczoraj podczas grania w lola gdzie karta nie osiagnela w tej grze nawet 60 stopni zgasł ekran, komputer się zawiesił, restart i po 10 fps w lolu, sterownik pokazywał brak karty graficznej, w menedżerze urządzeń karta widniała jako wyłączona, prawym przyciskiem włączyłem ją w tym menadżerze po restarcie wszystko wróciło do normy i teraz 2 pytania do was
Grafikę chce zwrócić sposobem do 14 dni ale czy pisać o tym ze grafika ma 95/114 stopni wywaliła ekran i piszczą cewki, czy zwrócić bez podania przyczyny po prostu?
Macie jakiś sklep gdzie kupie rx 6700xt z jakimś dobrym 3 wentylatorowym chłodzeniem? Morele niby ma ale dostawa za 8 dni więc po prostu jej nie mają na stanie i będę pewnie z miesiąc końcowo czekał. Nie chce mieć piekarnika z takimi temperaturami...
#kartagraficzna #pcmasterrace #komputery #kartygraficzne #amd #radeon
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tomekv23 cewki nie podchodzą pod gwarancję, a te temperatury to jakieś #!$%@?. Może za mała obudowa i wiatraków? Mam RX 7900 XTX Hot spot nie przekracza 85°C
  • Odpowiedz
  • 0
@telesiak: Na gwarancje nie chce jej oddawac, kupiona 04, przyszla dopiero w poprzedni piątek wiec mam jeszcze troche czasu zeby ja zwrocic, obudowa ma 3 wentylatory na froncie 1 na tyle i jest moim zdaniem dobrze chłodzona, ryzen 5 5600 w stresie czy w occt czy w warzone i innych gierkach nie przekracza 70 stopni a najczesciej ma 60-65 na starym jak swiat Grandis XE1236 dwu wieżowym
  • Odpowiedz
@Tomekv23 nic nie powinni ucinać z ceny, no chyba, że uszkodziles coś w trakcie montażu. Ja oddałem obudowę do kompa z paroma brakującymi śrubkami I nic nie ucięli.
  • Odpowiedz
Mógłbyś się pobawić w undervolting, ale nie o to chodzi jak kupujesz nową kartę


@telesiak: zasadniczo pobieżnie na każdej karcie powinno się spróbować zrobić UV, bo producenci ustawiają wysokie napięcia, żeby jak najwięcej kart zjeżdżało z taśmy jako sprawne.
  • Odpowiedz
@ReeceWithouterpoon: 90 stopni to jest norma, a nie przesada. Tyle to ma większość kart nawet z topowymi chłodzeniami np. z serii RTX 20xx. Przesada to dopiero temperarury dobijające lub przekraczające 100, stopni na hotspocie.
  • Odpowiedz
@Tomekv23: a więc tak, też mielem lekkie problemy z RX 6700xt który ostatnio kupiłem
Przeinstalowałem sterowniki używając programu "Display driver remover" i samo to już praktycznie rozwiazało wszystko problemy
A jak potem jeszcze zmniejszyłem w Adrenalinę System ustawienia GPU z taktowania 2700Mhz na 2150Mhz to już całkiem wszystkie problemy się rozwiązał
Chociaż przyznam się że i tak zastanawiam się nad refundacja zakupu
Ale moja płyta główna w sumie nie obsługuje
  • Odpowiedz