Wpis z mikrobloga

#erecepta #leki #receptomat Siemka, użyłem pierwszy raz receptomatu, i dostałem leki z 100% płatności zamiast ryczałtu ( 100 zł vs 4 zł). Zawsze tak jest? Trzeba na konsultacje chodzić? Teraz idę stacjonarnie ale wolałbym to od ręki załatwiać, a nie płacić 200 zł za lek na 2 tyg ( do końca życia muszę brać).
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@Norson94 A czego się spodziewałeś? jeśli oczekujesz refundacji to tylko pod warunkiem że lekarz ma wgląd do dokumentacji potwierdzającej rozpoznania.
  • Odpowiedz
@Norson94: idź normalnie do lekarza pokaż papiery nwm na co chorujesz więc trudno mi powiedzieć jakie i dostaniesz jeżeli jest wskazaniem do refundacji. nie oczekiwał bym refundowanej recki na tego typu stronach
  • Odpowiedz
  • 0
@Wjolka: Chyba naiwnie sądziłem, że jak już piszemy komuś o chorobie i chcemy dostać leki to lekarz wie bez dokumentacji, że polacy to nie bogacze i by 100% za lek nie płacił, daje recepte na ryczałt z góry. Jak to się mówi mądry polak po szkodzie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Norson94 Yyy... co? to nie jest decyzja lekarza tylko rządzących odnośnie refundacji danych leków w danych wskazaniach, lekarz ma tylko tego przestrzegać.

Za niepoprawnie wystawiona refundacje (albo inaczej - nie za niepoprawnie, tylko wystarczy ze za nieudokumentowana w razie kontroli) lekarz płaci z własnej kieszeni. Z jakiej racji ma płacić te 96zl różnicy za Twoje leki z własnej kieszeni? Bo Ci się nie chciało dostarczyć dokumentacji medycznej potwierdzającej rozpoznanie?
Zależy Ci na
  • Odpowiedz
@Norson94: próbowałeś, hajs straciłeś xdd
nie no jbc na przyszłość jak masz kwity na to że przysługuje Ci refundacja i przyciśnie na już to z tym jedź na najbliższy npl
  • Odpowiedz