Wpis z mikrobloga

Mirki, może ktos z was mieszka w Kanadzie, albo zna kogos kto tam mieszka i zechce odpowiedzieć na moje pytanie - od juz dosc dlugiego czasu ciągle przewijają mi sie artykuly, filmiki na yt czy tiktoku, gdzie ludzie mówią o tym, ze w Kanadzie przestaje byc możliwe zycie na jakimkolwiek poziomie - ogromny wzrost bezdomnisci, przestępczości, cen - i to na tyle, ze podobno przeciętny czlowiek moze tylko jesc i spac a coraz wiecej ludzi mysli o ucieczce stamtąd

I tu moje pytanie - czy naprawdę jest tam tak zle? Tak jak ludzie mówią, gorzej niz w Europie wschodniej? Czy zostalem po prostu złapany przez algorytmy które pokazują mi ludzi chcacych zrobic sensacje z lekkiego kryzysu?

#kanada #zagranica #emigracja
  • 8
najlatwiej byliby odpowiedzieć "to zalezy"

zależy gdzie mieszkasz i ile zarabiasz. Z perspektywy 8 lat uważam że ogólnie robi się gorzej, osobiście nie narzekam finansowo ale robi się zbyt kolorowo i coraz coraz drożej. Z pewności nie ma sensu przyjechać sobie tutaj żeby się dorobić. Kanada to ogromny kraj porównywać miasta nie ma sensu. jeśli mas dobre życie w PL na dobrym poziomie to ja bym nie wyjeżdżał, chyba że dostaniesz super
Wszyscy Brytyjczycy ktorych znam, ich rodziny, rodziny i znajomi znajomych ktorzy tam zyja - nie zajakneli sie nawet raz zeby wrocic do Europy. Natomiast znam kilka przypadkow gdzie Kanadyjczyk - Brytyjka probowali zyc w UK i uciekli do Kanady bardzo szybko. Ogolnie dla kasy to raczej nie ma sensu Kanada bo podobnie albo i lepiej zarobisz w EU, a i blizej domu. Ale jesli wyjezdzasz dla stylu zycia, atmosfery, ludzi, chcesz byc
I tu moje pytanie - czy naprawdę jest tam tak zle? Tak jak ludzie mówią, gorzej niz w Europie wschodniej? Czy zostalem po prostu złapany przez algorytmy które pokazują mi ludzi chcacych zrobic sensacje z lekkiego kryzysu?


@dawig123: generalnie to tak.

Tylko, ze mowic o Kanadzie jako calosci to tak jakby mowic o stanach jako calosci czy europie jako calosci.
Kanada to tak naprawde kilka wiekszych miast, troche miasteczek wokol nich
@yhbgrobdoivbvwamsv: byłem przez dłuższy czas w Polsce teraz i raczej mam odwrotne wrażenia co do inflacji. W PL jest dużo gorzej. Np. Ubrania są tutaj tańsze niż w Polsce i lepszej jakości.
Co do ludzi to w Manitobie jest różnie jak jeździłem jeszcze autobusem to tam nawiązałem sporo znajomości, w pracy też dość luźno ludzie ale to zależy gdzie się trafi do pracy pewnie. Młodzi ludzie są strasznie zafixowani na socjalizm
W PL jest dużo gorzej. Np. Ubrania są tutaj tańsze niż w Polsce i lepszej jakości.


@Winnipeg: to prawda, ubrania naturalnie kupuje rzadziej niz spozywke, ale zawsze jak jestem w Polsce i widze ceny ciuchow to mnie strzela

Młodzi ludzie są strasznie zafixowani na socjalizm i komunizm. Zawsze się pierwsze o to pytali jak się kogoś poznało: "co myślisz o komunizmie? Kanada powinna spróbować. Jakie gułagi? Co ty opowiadasz."


@Winnipeg:
@dawig123 Melduję się XD. Temat szeroki i skomplikowany ale postaram się to w skrócie wyjaśnić. Z jednej strony rząd federalny Castro JR napędza koszty życia przez politykę anty CO2. Z drugiej, najważniejszym naszym partnerem handlowym jest USA i ich największa od 40 lat inflacja nakręca naszą. Więc im jesteś biedniejszy, tym bardziej masz pod górkę. Unia Europejska idzie dokładnie w tą samą stronę, więc pod względem kosztów życia będziecie mieli podobnie jak
Szkodnik1 - @dawig123 Melduję się XD. Temat szeroki i skomplikowany  ale postaram się...

źródło: temp_file6848927413934614089

Pobierz
@yhbgrobdoivbvwamsv

oj tak xD pamietam ze kiedys z nowymi wtedy kolegami z pracy wspomnialem ze podatki hehe duze, to autenatycznie dostalem wyklad, ze podatki sa niezbedne do zapewnienia sprawiedliwego spoleczenstwa i dobre i zapewniaja te wszystkie swietne rzeczy ktorych nie ma w USA.

Co ciekawe wyklad robil bialy kanadyjczyk a wszyscy "kolorowi" lacznie ze mna patrzyli na niego jak na idiote xD

Potwierdzam, ale im dalej od Down Town, tym mniej takich