Wpis z mikrobloga

Mirki, może ktos z was mieszka w Kanadzie, albo zna kogos kto tam mieszka i zechce odpowiedzieć na moje pytanie - od juz dosc dlugiego czasu ciągle przewijają mi sie artykuly, filmiki na yt czy tiktoku, gdzie ludzie mówią o tym, ze w Kanadzie przestaje byc możliwe zycie na jakimkolwiek poziomie - ogromny wzrost bezdomnisci, przestępczości, cen - i to na tyle, ze podobno przeciętny czlowiek moze tylko jesc i spac a coraz wiecej ludzi mysli o ucieczce stamtąd

I tu moje pytanie - czy naprawdę jest tam tak zle? Tak jak ludzie mówią, gorzej niz w Europie wschodniej? Czy zostalem po prostu złapany przez algorytmy które pokazują mi ludzi chcacych zrobic sensacje z lekkiego kryzysu?

#kanada #zagranica #emigracja
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

najlatwiej byliby odpowiedzieć "to zalezy"

zależy gdzie mieszkasz i ile zarabiasz. Z perspektywy 8 lat uważam że ogólnie robi się gorzej, osobiście nie narzekam finansowo ale robi się zbyt kolorowo i coraz coraz drożej. Z pewności nie ma sensu przyjechać sobie tutaj żeby się dorobić. Kanada to ogromny kraj porównywać miasta nie ma sensu. jeśli mas dobre życie w PL na dobrym poziomie to ja bym nie wyjeżdżał, chyba że dostaniesz super
  • Odpowiedz
Wszyscy Brytyjczycy ktorych znam, ich rodziny, rodziny i znajomi znajomych ktorzy tam zyja - nie zajakneli sie nawet raz zeby wrocic do Europy. Natomiast znam kilka przypadkow gdzie Kanadyjczyk - Brytyjka probowali zyc w UK i uciekli do Kanady bardzo szybko. Ogolnie dla kasy to raczej nie ma sensu Kanada bo podobnie albo i lepiej zarobisz w EU, a i blizej domu. Ale jesli wyjezdzasz dla stylu zycia, atmosfery, ludzi, chcesz byc
  • Odpowiedz
I tu moje pytanie - czy naprawdę jest tam tak zle? Tak jak ludzie mówią, gorzej niz w Europie wschodniej? Czy zostalem po prostu złapany przez algorytmy które pokazują mi ludzi chcacych zrobic sensacje z lekkiego kryzysu?


@dawig123: generalnie to tak.

Tylko, ze mowic o Kanadzie jako calosci to tak jakby mowic o stanach jako calosci czy europie jako calosci.
Kanada to tak naprawde kilka wiekszych miast, troche miasteczek wokol nich i wielkie
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv: byłem przez dłuższy czas w Polsce teraz i raczej mam odwrotne wrażenia co do inflacji. W PL jest dużo gorzej. Np. Ubrania są tutaj tańsze niż w Polsce i lepszej jakości.
Co do ludzi to w Manitobie jest różnie jak jeździłem jeszcze autobusem to tam nawiązałem sporo znajomości, w pracy też dość luźno ludzie ale to zależy gdzie się trafi do pracy pewnie. Młodzi ludzie są strasznie zafixowani na
  • Odpowiedz
W PL jest dużo gorzej. Np. Ubrania są tutaj tańsze niż w Polsce i lepszej jakości.


@Winnipeg: to prawda, ubrania naturalnie kupuje rzadziej niz spozywke, ale zawsze jak jestem w Polsce i widze ceny ciuchow to mnie strzela

Młodzi ludzie są strasznie zafixowani na socjalizm i komunizm. Zawsze się pierwsze o to pytali jak się kogoś poznało: "co myślisz o komunizmie? Kanada powinna spróbować. Jakie gułagi? Co ty
  • Odpowiedz
@dawig123 Melduję się XD. Temat szeroki i skomplikowany ale postaram się to w skrócie wyjaśnić. Z jednej strony rząd federalny Castro JR napędza koszty życia przez politykę anty CO2. Z drugiej, najważniejszym naszym partnerem handlowym jest USA i ich największa od 40 lat inflacja nakręca naszą. Więc im jesteś biedniejszy, tym bardziej masz pod górkę. Unia Europejska idzie dokładnie w tą samą stronę, więc pod względem kosztów życia będziecie mieli podobnie jak my w Kanadzie.
Bezdomność, po części to problem z narkotykami, ale też jest masa organizacji którzy dobrze karmią bezdomnych, więc ci ludzie nie mają rządnych powodów do zmiany swojej sytuacji.
Raz poznałem parę emerytów, którzy ze względu na klimat i widoki zamienili normalne życie w mieszkaniu pod Toronto na bezdomność pod Vancouver.
Przestępczość to głównie liberalna polityka gdzie przestępcy są zwalniani bez kaucji albo jest ona zbyt niska. Ale zakazy posiadania broni w tak dużym kraju też w tym nie pomagają. Kolega raz złapał złodzieja i policja RCMP zjawiła się po dwóch godzinach.
Czy jest gorzej niż w Europie wschodniej, nie mam pojęcia, ostatni raz byłem dwadzieścia lat temu. Od rodziny wiem, że ludzie którzy wrócili z Kanady po pewnym czasie spakowali manatki i ponownie wyjechali do Kanady.
Tak jak napisał @Krulsalomon ludzie emigrując tutaj bardziej kierują się stylem życia, kulturą etc, niż
Szkodnik1 - @dawig123 Melduję się XD. Temat szeroki i skomplikowany  ale postaram się...

źródło: temp_file6848927413934614089

Pobierz
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv

oj tak xD pamietam ze kiedys z nowymi wtedy kolegami z pracy wspomnialem ze podatki hehe duze, to autenatycznie dostalem wyklad, ze podatki sa niezbedne do zapewnienia sprawiedliwego spoleczenstwa i dobre i zapewniaja te wszystkie swietne rzeczy ktorych nie ma w USA.

Co ciekawe wyklad robil bialy kanadyjczyk a wszyscy "kolorowi" lacznie ze mna patrzyli na niego jak na idiote xD

Potwierdzam, ale im dalej od Down Town, tym mniej takich ludzi. Wyjątek stanowi Richmond, bo chińczycy wiedzą co to socjalizm.
W South Surrey takiego wyśmieją, ale w Abby to już może po gębie
  • Odpowiedz