Wpis z mikrobloga

Mamy na sali jakiegoś eksperta od prawa i podatków?

Bawimy się w sport, chcemy zrobić akcje, ze do biletu każdy pełnoletni kibic dostanie piwo i kiełbaskę gratis. Piwo będzie miało mniej niż 4,5% i podawane będzie w plastikowym kubku. Impreza nie ma charakteru imprezy masowej.

Jak to zorganizować, aby nikt nie się nie przesadził? W sieci niestety niewiele udało mi się ustalić poza tym, ze nie można promować alkoholu, a to podchodzi pod publiczna degustacje oraz ze sprzedaż wymaga jednorazowego pozwolenia z gminy - tylko, ze to nie sprzedaż, a rozdawnictwo ????‍♂️

Ktoś coś?
#prawo #przepisy
  • 5
@smieszke: NIe znam sie ale sie zapytam. Skoro nie jest to impreza masowa to znaczy ze wstep maja tylko zaproszeni (ktorzy kupia bilet)?

Sklepy robia masowa promocje alko wstylu 12+12 gratis i jest to skierowane do wszystkich. Tutaj jest raczej charakter zamkniety.

Jk napisalem - nie wiem ale tak mi sie skojarzylo.
@gorzki99 każdy może kupić bilet wiec jako tako zamknięta nie jest :/

Problem w tym, ze obawiam się ze jak napisze na Fb, wpadajcie piwerko gratis to jakaś urwa się przyczepi
@smieszke: No jak kazdy moze kupic bilet to chyba jedna podpada pod impreze masowa? No chyba ze jest jeszcze kryterium ilosci uczestnikow.

Jeszcze raz - nie traktuj tego jako opinii prawnej ale:
Piwerko nie jest gratis - jest w dodatku do biletu.
jak wspomnialem - slepy robia to nagminnie: kup 5 a 6 gratis. 12+12 gratis.

Jak sie obawiasz ze dodanie piwa do biletu moze sie komus nie podobac to zrob
@gorzki99 masowa to kryterium ilościowe. Przekombinowane. To ma być prosty przekaz, wpadaj na rodzinny piknik itd.

Będziemy myśleć. Na moje to musimy uzyskać pozwolenie na jednorazowa sprzedaż i wtedy możemy dodawać do biletu, bo de facto te sprzedajemy a wiec podpięcie piwa gratis mogłoby być uznane za omijanie koncesji.
@smieszke: Na moje to omijaniem koncesji byloby jakbysie nie mieli koncesji na alko i dodawali piwo do biletow. Wtedy to omijanie. Ale skoro i tak macie koncesje to w czym problem?
Na imprezie bedzie mozna kupic piwo - bo macie oncesje - a oprocz tego jedno gratis.

Swoja droga sam fakt ze trzeba miec takie rozkimy nie za dobrze swiadczy o panstwie.

BTW jak na samym poczatku u mnie w miescie