Wpis z mikrobloga

Hej ma ktoś może pomysł co może być nie tak z wydajnością mojej laptopowej i9 12900h w asusie strix scar 17 z 2022 roku (jest u mnie już prawie półtora roku)? Przed chwilą robiłem cinebecha r23 uzyskując wynik jedynie 10500, chociaż według internetu (np. tu test yt cinebench) dla tego laptopa wynik powinien być w zakresie 15k-18k. Sprawdziłem hwinfo i widzę że procesor jest w throttlingu (zmienia się wartość z TAK na NIE i odwrotnie cały czas) nawet trybie silent w spoczynku. Mogą to być zapchane wentylatory czy coś? Przy spokojnym oglądaniu youtuba czasami też wentylatory się włączają, ale chodzą dość cicho. Wrzucam screen z cinebencha w trybie turbo oraz z hwinfo w trybie cichym i w spoczynku zrobiony niedługo po benchmarku.
#komputery #laptopy
FireLizard - Hej ma ktoś może pomysł co może być nie tak z wydajnością mojej laptopow...

źródło: hwinfo_result_cinebench

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
@FireLizard Nie chce nic mówić ale tyle są warte te laptopy z dużą ilością rdzeni.

Oprócz underclockingu, undervoltingu i oczywiście zmianie pasty oraz żelu/thermopadow na kondensatorach nie zrobisz nic. Do tego dobre ustawienie krzywej wentylatora - bo zapewne teraz laptop działa cicho, a po dobiciu pewnej temperatury wali je na 100%. Wentylatory powinny działać optymalnie z jednostajną prędkością by temperatury były stałe a nie latały od 70-100C niszcząc rdzeń.
  • Odpowiedz