Wpis z mikrobloga

@bartis55: wszystkich devów których znam i koszą ponad >150zl/h mają przeklęte SPRINTY (pozdro jaca #pdk) i są ciśnięci z taskami, żeby wyrobić się w terminie i burning charty dla zarządu się zgadały. Do ok 150zl/h jest względny spokój praca do 8h dziennie, ale potem coraz większa odpowiedzialność, więcej calli, spotkań i ciężko się ze wszystkim wyrobić w terminie.
  • Odpowiedz
@a5f5c1: dokładnych zarobków nie znam, a tym bardziej nie mam ich jak zweryfikować i też raczej nie chciałem tego nigdy robić, ale zarobki 40k+ nie robią na mnie większego wrażenia i uważam, że są w pełni osiągalne.
Maks jaki usłyszałem od osoby fizycznej to 60k. Ale jak już mówiłem, nie weryfikowałem.
Tylko to nie są ludzie, którzy 8h pracy zrobią w 3h, bo hehe, tak wycenione taski były :D
No i
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek ale głupoty gadasz, są firmy gdzie zarabiając 70/h masz presję i terminy i są takie gdzie masz 300 i chill. Kurde mam już 5+ doświadczenia, pracowałem i pracuje zawsze w sprintach i nigdzie nie było mowy o nadgodzinach. Na prawdę piszesz jakieś totalne bzdury nie mające zbytnio odzwierciedlenia w rzeczywistości
  • Odpowiedz
@bartis55: ja też mam lata doświadczeń, pracowałem w 4 firmach i w każdej były nadgodziny. Nie dla juniorów, midów, czy seniorów klepaczy, bo oni wszyscy mieli UOP <20k brutto albo <150zl/h B2B. Natomiast każdy ambitniejszy senior chcący dostać >150 zł/h lub jakiś architekt, princypal, ninja i inni dostali większy zakres obowiązek i w teorii nadgodzin nie było oficjalnie (ale nieoficjalnie, bo firma nie wypłacała kasy za nadgodziny, trzeba było sobie odebrać
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek kurde no to ja, mój zespół, znajomi z poprzednich firm, masa znajomych bliższych i dalszych w it, sporo z nich zarabia grubo ponad 150, cześć ponad 200 i nikt nie robił i nie robi żadnych nadgodzin. Poza tym aktualnie 150+ to dla mnie jeszcze mid a architekt w dobrej firmie to bliżej 300 niż 200 ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Tylko to nie są ludzie, którzy 8h pracy zrobią w 3h, bo hehe, tak wycenione taski były :D

No i tutaj już raczej wykraczamy poza typowego seniora.


@Boh-un: niestety nie rozumiem, co jest złego w zrobieniu czegoś, co miało zająć 8h w 3h? Na czym polega wykraczanie poza typowego seniora? Mógłbyś rozwinąć ten wątek?
  • Odpowiedz
@Boh-un: aha, czyli wystarczy, że zostanie się tech leaderem/architektem i już pieniądze spadają z nieba? Rozumiem, że wg. tej filozofii nieważne jakim się jest, ważne kim się jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@a5f5c1

@kazieczkowy: krążą legendy o przebiciu szklanego sufitu jakim jest 200 zł/h przez legendarnego developera, ale nikt nigdy jeszcze go nie spotkał ( ͡° ͜ʖ ͡°)


nie wiem czy szklany sufit :D ja mam stosunkowo krótki staż i mam już blisko 200. nie wyobrażam sobie żeby dorzucić 5 czy 10 lat expa i siedzieć na tej samej stawce. pewnie z 2-3 latka i będę szukał bezpośrednio w
  • Odpowiedz