Wpis z mikrobloga

Chcę zastąpić swojego starego laptopa jakimś innym, możliwie po taniości. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aktualny laptop:
CPU: i7-2670QM 4/8 | GPU: GT540 1GB | RAM: 16GB 1600MHz DDR3 | SSD: BX500 240GB SATA3 | HDD: 750GB SATA3

Wymagania odnośnie nowego:
- rozdzielczość natywna min. 1920x1080
- aby obsługiwał zewnętrzny monitor po HDMI w rozdzielczości 2560x1440@75Hz (obecny nie daje rady)
- aby można było wrzucić do niego aktualny HDD pod SATA3 jako drugi dysk
- aby był wydajniejszy od poprzedniego (ogólnie)
- niekonieczne choć mile widziane: sprawna bateria + ewentualnie TPM 2.0

Ile minimum musiałbym wydać na takiego laptopa? Jakiś poleasingowy u sprawdzonego sprzedawcy? Będę wdzięczny za wszelkie propozycje.

#laptopy #laptop #komputery #komputer #pcmasterrace #hardware #informatyka #cokupic #zakupy #kupujzwykopem #asus #acer #hp #dell #lenovo #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 8
  • Odpowiedz
@roninq6: Jeśli nie potrzebujesz grafiki do gier i nie zależy ci na 3 letniej gwarancji bierz poleasingowego ale min z i5 8 generacji aby natywnie wspierał W11. No i odpuść wymaganie montażu HDD bo takiej opcji w nowych raczej nie ma. Lepiej wymienić na SSD 2TB, używć obecny jako zewnętrzny.
  • Odpowiedz
  • 0
@nieznamniepamietam: @LazyInitializationException Tak na szybko przeglądnąłem sobie to AMSO i z tego co widzę, aby znaleźć coś lepszego od mojego aktualnego laptopa to będzie to raczej wydatek powyżej 1000zł. Najtańsze, które tam znalazłem to jakieś HP ProBook 440 G5 z 8250U, HP Elitebook 830 G5 z 8350U czy Dell Latitude 5400 z i5-8265U lub i5-8365U i te najtańsze to jest koszt jakichś 900-950 zł.

Zaczynam się zastanawiać czy taka zmiana w
  • Odpowiedz
@roninq6: To są gówniane procesory.

Taki i5-8265U ma w cinebench r23 około 1600 punktów. Mam starego lapka z prockiem i7-4770hq, czyli 4 generacje wcześniejszy i on w cinebench wyciąga 3000 punktów, czyli prawia 2x więcej. Miałem w pracy laptopy z tymi niskonapięciowymi prockami i mnie #!$%@? strzelała.

Obecnie masz procka co używa 45W, ty chcesz przesiąść się na takiego co używa 15W, więc zaliczysz regres.

Powinieneś szukać czegoś co ma na
  • Odpowiedz
  • 0
@LazyInitializationException: Tylko z drugiej strony taki jak ten mój potrafi się nieźle zagrzać i praktycznie przez większość czasu jest słyszalny

Może inaczej: ile kosztowałby najtańszy laptop (i jaki by to był), który byłby lepszy od mojego i spełniał powyższe wymagania?

bo kwoty rzucane tutaj są zbyt wysokie, jeśli miałbym wydawać tyle to wolałbym dopłacić sobie do jakiejś nówki, ja bardziej myślałem o takiej kosmetycznej zmianie (pod wymagania z pierwszego posta) -
  • Odpowiedz