Wpis z mikrobloga

Szukam siłownika hydraulicznego (najlepiej dwóch). Parametry:
- Dwustronnego działania (dwa węże, nie mylić z dwustronnym tłoczyskiem)
- Długość - złożony: maksymalnie 300 mm
- Skok: 100-150 mm
- Średnica: dowolna, ale mniej = lepiej
- Średnica tłoczyska: jw.
- Ciśnienie robocze: bez znaczenia
- Średnica otworów na sworzeń: nie więcej niż 20 mm

Ktoś coś?

#majsterkowanie #maszyny #rolnictwo #hydraulika #hydraulikasilowa
  • 4
  • Odpowiedz
- Długość - złożony: maksymalnie 300 mm

@teh_m: nie dam głowy czy zmieści się w tym 300mm (jest coś koło tego) - siłownik klapy hydraulicznej BMW E61 ;) tanie jak barszcz, dwu-wężowy, malutka średnica, wysuw prawie taki jak długość, tyle ile się tylko da (czyli jeśli ma 300 to wysuwa się na jakieś ~250?)

Cena też dobra, bo nówka z 5000, ale na szrocie/z anglików dostaniesz poniżej stówki ;)
https://oryginalne-czesci.pl/silownik-hydrauliczny-pokrywy-bagaznika-bmw-e61,id11241.html
  • Odpowiedz
  • 0
@hrumque: O królu złoty! Ja myślałem, że to elektryczne wszystko w tych klapach siedzi.

Tylko jak na niego patrzę, to się boję, że ten mi jednak nie wytrzyma ciężaru - jakieś 30-50 kilo musi podnieść. W teorii mógłbym nawet ze trzy połączyć do kupy, ale wtedy - cenowo - to mi już spokojnie ogarnie taki mały z jakiegoś wózka widłowego, czy innego kombajnu.
  • Odpowiedz
- Ciśnienie robocze: bez znaczenia


@teh_m: no to jednak ma znaczenie. A ten ma siłę podnosić całą ciężką klapę kombi bmw (nie wiem ile waży?), a jak się dzieciak ~10kg mi na tym raz uwiesił - to podnosiło razem z nim "patrz tata jak fajnie" nim zadziałało zabezpieczanie po stronie pompy ...
  • Odpowiedz