Wpis z mikrobloga

nic mniejszego niż 3l pod gaz się nie kalkuluje. Kiedyś to liczyłem, nawet zakup auta już z gazem to oszukiwanie portfela, no chyba że robisz 100k rocznie.


@Notabene: w szkole z matematyki to orłem pewnie nie byłeś, co?
  • Odpowiedz
@Notabene:

15k rocznie

Gaz
14k na gazie = 140 x 9L = 1260L x 3 zł = 3780 zł
1k benzyna = 10 * 7L = 70L x 6,5 zł = 455 zł
Przegląd dodatkowo = 63 zł
Filtry instalacji gazowej = dajmy nawet 100 zł z kosztem wymiany

4398 zł łącznie

Benzyna
15k benzyna = 150 x 7L = 1050 x 6,5 zł = 6825 zł

Podsumowanie

Oszczędność - 2427
Hieronim_Berelek - @Notabene: 

15k rocznie

Gaz
14k na gazie = 140 x 9L = 1260L x 3 ...

źródło: koszt

Pobierz
  • Odpowiedz
@Hieronim_Berelek

Chłop szuka 13 letniego auta którym ma jeździć a nie czekać przez 2 lata na zwrot. z mojej perspektywy to się za #!$%@? nie kalkuluje, założy instalacje to musi czekać na zwrot, kupi z instalacją to ma loterie i koszty typu wymiana butli, reduktora czy całej listwy.
Na papierze wszystko zawsze wygląda super, pominięcie obowiązku tankowania benzyny też eleganckie.
  • Odpowiedz
Na papierze wszystko zawsze wygląda super, pominięcie obowiązku tankowania benzyny też eleganckie.


@Notabene: przecież podałem koszt benzyny przy jeździe na gazie. No jak kupuje samochód żeby jeździć krócej niż 2 lata to jego problem xd
  • Odpowiedz
@Hieronim_Berelek

Napiszę ci o co mi dokładnie chodziło bo mam chwilę czasu, z mojej perspektywy po prostu przy takiej ilości kilometrów nie opłaca się ładować w gaz, wiadomo, jak robisz te 80/100k to jasne, ale poniżej tego to jest skórka za wyprawkę. Większym problemem jest to że ludzie ładują się w silniki 1.6 czy 1.8, nie oszukujmy się, czajnik ma większą pojemność ale za to w silnikach 1.6/1.8 spalanie jest większe niż
  • Odpowiedz
@Notabene: dobra, masz wyliczenia z których wynika że po 2 latach przy 15k rocznie się zwraca. Jak kupujesz na mniej, lub robisz mniej kilometrów rocznie, to tak. Jak uważasz że jest inaczej to pokaż mi to na wyliczeniach.

Z innej beczki, znajomy robi średnio miesięcznie 4 tysiące km, nie zamontował gazu bo przeliczył i różnica nie jest na tyle duża żeby ją odczuł.

Chciałbym zobaczyć jego obliczenia, bo jestem ciekaw jak
  • Odpowiedz
przeliczył i różnica nie jest na tyle duża żeby ją odczuł.

Chciałbym zobaczyć jego obliczenia, bo jestem ciekaw jak do tego doszedł


@Hieronim_Berelek: jest jedno logiczne uzasadnienie: zarabia >100 kpln i tysiąc złotych oszczędności na miesiąc nie robi na nim wrażenia (ja wtedy też pewnie olałbym LPG).

Inna opcja, że też taki z niego pitagoras.
  • Odpowiedz
  • 2
Jeszcze jest taka kwestia, że z lpg jeździsz więcej bo się nie przejmujesz spalaniem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz