Wpis z mikrobloga

Hej mirki z #elektronika, mam takie pytanie. Gdzie najtaniej kupie komponenty elektroniczne na start? Rezystory, tranzystory, kondensatory. Porównywałem ceny na ali i niby jest taniej ale nie wiem czy warte czekania, plus np takie potencjometry niewiele się różnią ceną (chyba że źle patrzę?) Prosiłbym o poradę co do kupowania jak najbardziej ekonomicznie, dzięki! #diy #arduino
  • 8
@rOyalFRosT: Jeśli nie chcesz dojechać do granic możliwości elementów, to po prostu ten najtańszy z w miarę szybką przesyłką.Jeśli masz na oku konkretny projekt to po prostu zamów wszystkie części w jakimś jednym sklepie (przy ponad 200 zł zerknij na zagraniczne bo wtedy często mają darmowe wysyłki), jeśli chcesz wyposażyć warsztat to kup zestawy od chińczyka.
@sredni_szu: no ogólnie chciałbym kupić takie najczęściej wykorzystywane elementy bo zaczynam się bawić dopiero tym, jakieś oscylatory sobie robię i inne takie no i jakbym miał zamawiać za każdym razem elementy jak robię coś nowego to dwa razy dziennie bym musiał zakupy robić
@sredni_szu: na ile faktycznie na aliexpres jest taniej niż w pl? Ciężko mi to ocenić bo wszędzie jakieś zniżki na jeden produkt, zniżki powitalne, kupony a po odświeżeniu koszyka okazuje się że wszystko drożej
na ile faktycznie na aliexpres jest taniej niż w pl?


@rOyalFRosT: drobnica elektroniczna - kilkakrotnie. Za tą samą cenę w PL kupisz w sklepie z tranzystorami dwa tranzystory, a na Ali dziesięć.A jeśli dopłacisz do interesu jeszcze kilka zł za przesyłkę "Aliexpres standard/saver shipping", to dojdzie w dwa tygodnie, nie w dwa miesiące.
Gorzej jest przy droższych elementach, zwłaszcza mechanicznych, ale nawet tu w najgorszym przypadku będzie tylko trochę taniej, a