Wpis z mikrobloga

@Moonastro: człowiek, który stoi na czele jednej z najwiekszych fundacji w Polsce jeździ suvem, wow, afera. Dla porównania taki poseł, bez ministerialnej teki, czyli bezprawnie jeździ rządowymi limuzynami i jeszcze z ochroną. Twoje podatki idą na to, żeby mógł szybko dojechać na mszę do Rydzyka albo spotkanie z klakierami.
a.....e - @Moonastro: człowiek, który stoi na czele jednej z najwiekszych fundacji w ...

źródło: LANDSCAPE_840

Pobierz
  • Odpowiedz
@Moonastro ale wiesz, ze koleś bierze kilkadziesiąt tysięcy za 20 min opowiadania o swojej pasji na zlotach firmowych? Ja wiem, bo byłem na takim spotkaniu i nie zrobił na mnie specjalnie dobrego wrażenia, co jednak nie zmienia faktu, ze jest dość ciekawą osobą i może na tym zarabiać. Wałęsa bierze po kilkaset koła za występu na uczelniach w USA, a nawet nie zna języka i jest tylko trochę wyśmiewany ;)
  • Odpowiedz
@Moonastro: Może kiedyś dojrzejesz Ty i społeczeństwo, że działalność charytatywna na tak szeroką skalę to też praca i normalnie powinno się za nią otrzymywać wynagrodzenie. Jakby działalność dobroczynna była bezpłatna to mogliby się nią zajmować tylko ludzie bogaci i uprzywilejowani - bo nikt jeszcze nie wyżył z samej energii słonecznej.

Wyobraź sobie, że "siepomaga" pobiera kilka procent od każdej zbiórki na te wszystkie chore dzieci i łzawe historie.
  • Odpowiedz
fundacja musi wydawać 100% na sprzęt dla szpitali a pracownicy mają jeździć gratami za swoje pieniądze


@Bodzias1844: Doskonale wiem jak dzialaja fundacje i to wlasnie mi sie nie podoba. Prawo powinno stanowic ze 100% srodkow jest przekazane na cele statutowe bez zadnych kosztow adminstracyjnych, albo robicie normalna firme i placicie normalne podatki i nie nazywajcie sie fundacja.
Praca powinna byc wolontiariuszy pro publico bono, to samo z calym obrzydliwym marketingiem.

Szczegolnie
  • Odpowiedz
  • 15
Aby nikt nie narzekał, to każdy prowadzący działalność charytatywną w tym kraju powinien być biedny, brudny i chodzić w łachmanach. Najlepiej, aby jeszcze mieszkał w kartonie na ulicy.
Chociaż @Moonastro to by się pewnie nawet do grubości kartonu przypieprzył, że za dobrej jakości i pewnie ukradł, złodziej.
  • Odpowiedz
jest poszlaka: bardzo drogi samochód:)


@gr100: No to czas na proces poszlakowy. Dalej prosze zeby miras dal znac jak juz zawiadomi o przestepstwie na ktore ma dowody/poszlaki.

Skoro tego nie zrobi to sam jest winny (albo glupi)
  • Odpowiedz
@Bodzias1844: no ja akurat mam bardzo mieszane odczucia co do różnych fundacji. Nie można odmówić im tego, że pomagają, nie można odmówić, że prowadzenie takiej fundacji to jest praca, za którą należy się wynagrodzenie. Ja sam rozliczałem już kilka fundacji księgowo i wiem, że to zwyczajnie bardzo często jest czyjś sposób na życie. Czasem dość wygodne życie. W sprawozdaniach nie ma zbyt wielu informacji, dopiero zajrzenie w dokumenty może dać jakieś
  • Odpowiedz