Wpis z mikrobloga

Jako, że chciałem kupić konsole to stwierdziłem, że sprawdze jak wyglądają raty 0% o których tak bardzo trąbią

I wygląda na to, że raty 0% to są ale w telewizji.

W #mediamarkt spytałem czy możliwe są raty 0% bez żadnych dodatkowych opłat i ubezpieczeń to gość mi powiedział, że muszę wziąć ubezpieczenie w wysokości 600zł a jeżeli nie to mogę wziąć normalne oprocentowane raty.
No to zajebiste raty 0%.

Pojechałem do #mediaexpert i nie potrafili mi odpowiedzieć czy akurat mi bank przyzna raty 0% i trzeba wpisać dane w system i zobaczyć odpowiedź. W odpowiedzi otrzymałem, że mogę wziąć konsole na 26 rat po ~130zł(konsola kosztuje 2350zł) Pani dodała, że raty zero działają ale gdy konsola jest w starej cenie czyli ponad 300zł więcej.

Całe życie omijałem brania czegokolwiek na raty bo domyślałem się, że to różnie może działać a teraz mam pewność.
  • 7
@feber z doświadczeń w euro RTV AGD w sklepie nigdy nie udało się mi dostać rat 0 bez ubezpieczeń itp, wchodziłem na www i kupiłem zawsze z ratami 0% o ile była wtedy oferta.
@feber: baaardzo często kupowałam coś rodzicom na raty - raz stacjonarnie w Euro to się zarzekali, że trzeba ubezpieczenie bo bez niego nie przejdzie xD i wiele razy przez internet, i w Euro i w ME i zawsze były to prawdziwe raty 0%, żadnych dodatkowych opłat i procentów.
@feber: kto miałby zrobić z tym porządek? To nie wina doradców klienta, że firmy same sobie przeczą oferując w reklamach 0% a z drugiej strony nie chcąc ich sprzedawać. Oficjalnie każda firma będzie Cię przepraszać za sytuacje i informować, że to nie jest standard ich obsługi a z drugiej strony nic nie zrobią pracownikowi bo sami go do tego namawiają. Następnym razem zrób sobie raty przez internet i po problemie.