Wpis z mikrobloga

Siemanko. Wybieramy się ze znajomymi popływać troszkę łódka po mazurach (nasz pierwszy raz). Pogoda zapowiada się fenomenalnie xD Macie jakieś #protip #lodka #mazury #gizycko
każdą podpowiedz będzie mile widziana, bo ja już nie mam pomysłu co zabrać, co ogarnąć itd.
Jeden z znajomych ma patent, ale tylko raz pływał i to krótko #pomocy
  • 4
  • Odpowiedz
@niewiem1213: żagle czy łódź motorowa? jaką łódkę bierzecie?

protipy związane z żeglugą:
- jak znajomy pływał tylko raz (a wy wcale) to pamiętajcie o dużym spokoju, mazury w sezonie są tłoczne i wszelkie manewry najlepiej robić na spokojnie i powolutku. lepiej zrobić podejście do kei dwa albo trzy razy niż raz i zrobić obcierkę czterem jachtom przy okazji.
- dobrze wybierać na początku mniej zatłoczone miejsca (tak, są takie) i przybijać do nich nieco wcześniej niż wieczorem (będzie większa szansa na sporo miejsca i spokojne manewrowanie).
- jak idzie bardzo słabo (na przykład z powodu trudnych warunków - żaden wstyd) - popytajcie o sternika, żeby popływał z wami jeden dzień i wszystko pokazał. ćwiczcie z nim manewry i to co
  • Odpowiedz
@m-wjeczur: co prawda zbyt późno to przeczytałem, ale w sumie same dobre rady dałeś i w sumie tylko raz mieliśmy problem z cumowaniem, ponieważ mocno wiało, a trzeba było cumować tyłem. W każdym razie zabawa była przednia, niestety przy sporym wietrze wypadły nam materiałowe drzwi z szyny i są teraz gdzieś na dnie w Niegocinie. Armator policzył nam 1100 za drzwi + 500 za hotel dla następnej grupy która czarter
  • Odpowiedz
@Goralniskopienny316: cieszę się, że się bawiliście dobrze - to w tym wszystkim jest najważniejsze.

w trudnych warunkach niestety trzeba się nauczyć pływać, ale nic straconego bo następnym razem już będziecie wiedzieli co i jak.

z własnego doświadczenia wiem, że ludzie panikują i na siłę próbują cumować zamiast na spokojnie zrobić sobie kilka podejsc (albo chociaż poćwiczyć na sucho manewrowanie do bojki albo jakiegos pustego pomostu) i to ta panika później jest przyczyna
  • Odpowiedz