Wpis z mikrobloga

#!$%@?, ja tego nie rozumiem. Oglądam angielskie filmy i rozumiem 90-95 procent tego co mówią. Oglądam podcasty yutuberów z UK i wszystko kminię i to na serio. A wczoraj na stacji benzynowej w Walii koleś zagadał takim akcentem, że zdębiałem. Co jest #!$%@?? To samo miałem w Irlandii i w Szkocji. Niby gadamy po angielsku, ale ni #!$%@? się ich nie da zrozumieć. Aż się złamałem. Ale to nie słownictwo jest. Moje słownictwo jeszcze jakoś daje radę - to ten ich akcent. To tak samo jak z tym #!$%@? ruchem lewostronnym... potrzeba kilku tygodni.
  • 7
  • Odpowiedz
@mike78: spokojnie, Anglik czy Amerykanin też nie zrozumie Walijczyka czy Szkota z mocnym akcentem. Jak całe życie się uczyłeś Received Pronunciation, to jak ci chłop z głębokiej walijskiej wsi pojedzie slangiem zakrapianym silnym akcentem, to niczego nie zrozumiesz choćbyś wytężał słuch do granic możliwości. Podobnie Francuzi miewają problemy ze zrozumieniem québécois.
  • Odpowiedz
  • 0
po prostu jesteś słabym nieogarem i angielski pewnie na poziomie E3 jak większość polakow


@revoolution: Wiesz, ja nie wykluczam tej opcji, bo nie posiadam żadnego certyfikatu. Może i jestem nieogarem, ale od 20 lat jeżdżę po świecie po kilkanaście razy w roku i wszędzie poza UK się doskonale dogaduję. To dotyczy także obywateli USA oraz Kanady oraz Australi. Więc nie wiem, czy problem polega na słownictwie, czy na akcencie. Aha, wracając
  • Odpowiedz
  • 0
pokojnie, Anglik czy Amerykanin też nie zrozumie Walijczyka czy Szkota z mocnym akcentem. Jak całe życie się uczyłeś Received Pronunciation, to jak ci chłop z głębokiej walijskiej wsi pojedzie slangiem zakrapianym silnym akcentem, to niczego nie zrozumiesz choćbyś wytężał słuch do granic możliwości.


@cutecatboy: No dzięki i o tym właśnie mówię. Nawet słowo Fuck You są w stanie wymówić taki sposób, że nie wiem o co im chodzi. Albo PUB. Normalny
mike78 - >pokojnie, Anglik czy Amerykanin też nie zrozumie Walijczyka czy Szkota z mo...
  • Odpowiedz
  • 0
@revoolution: Tego gówna tam jest o wiele więcej, a jest to angielski kanał. Najlepszy odcinek dotyczy alfabetu. Jak każda litera jest wymawiana bez sensu i na wiele sposobów. Pozostawię ci przyjemność odszukania go.

  • Odpowiedz