Wpis z mikrobloga

#!$%@?, ja tego nie rozumiem. Oglądam angielskie filmy i rozumiem 90-95 procent tego co mówią. Oglądam podcasty yutuberów z UK i wszystko kminię i to na serio. A wczoraj na stacji benzynowej w Walii koleś zagadał takim akcentem, że zdębiałem. Co jest #!$%@?? To samo miałem w Irlandii i w Szkocji. Niby gadamy po angielsku, ale ni #!$%@? się ich nie da zrozumieć. Aż się złamałem. Ale to nie słownictwo jest. Moje słownictwo jeszcze jakoś daje radę - to ten ich akcent. To tak samo jak z tym #!$%@? ruchem lewostronnym... potrzeba kilku tygodni.
  • 7
@mike78: spokojnie, Anglik czy Amerykanin też nie zrozumie Walijczyka czy Szkota z mocnym akcentem. Jak całe życie się uczyłeś Received Pronunciation, to jak ci chłop z głębokiej walijskiej wsi pojedzie slangiem zakrapianym silnym akcentem, to niczego nie zrozumiesz choćbyś wytężał słuch do granic możliwości. Podobnie Francuzi miewają problemy ze zrozumieniem québécois.
po prostu jesteś słabym nieogarem i angielski pewnie na poziomie E3 jak większość polakow


@revoolution: Wiesz, ja nie wykluczam tej opcji, bo nie posiadam żadnego certyfikatu. Może i jestem nieogarem, ale od 20 lat jeżdżę po świecie po kilkanaście razy w roku i wszędzie poza UK się doskonale dogaduję. To dotyczy także obywateli USA oraz Kanady oraz Australi. Więc nie wiem, czy problem polega na słownictwie, czy na akcencie. Aha, wracając
pokojnie, Anglik czy Amerykanin też nie zrozumie Walijczyka czy Szkota z mocnym akcentem. Jak całe życie się uczyłeś Received Pronunciation, to jak ci chłop z głębokiej walijskiej wsi pojedzie slangiem zakrapianym silnym akcentem, to niczego nie zrozumiesz choćbyś wytężał słuch do granic możliwości.


@cutecatboy: No dzięki i o tym właśnie mówię. Nawet słowo Fuck You są w stanie wymówić taki sposób, że nie wiem o co im chodzi. Albo PUB. Normalny
mike78 - >pokojnie, Anglik czy Amerykanin też nie zrozumie Walijczyka czy Szkota z mo...
@revoolution: Tego gówna tam jest o wiele więcej, a jest to angielski kanał. Najlepszy odcinek dotyczy alfabetu. Jak każda litera jest wymawiana bez sensu i na wiele sposobów. Pozostawię ci przyjemność odszukania go.