Wpis z mikrobloga

Świeży trailer ukraińskiego filmu "Dowbusz" o zbójniku karpackm co walczył z polską szlachtą. Film wyprodukowany ku pokrzepieniu ukraińskich serc.

Перемагали завжди ворогів, переможемо і зараз. Слава Україні!!! Слава ЗСУ!!!
Zawsze pokonywaliśmy naszych wrogów i teraz zwyciężymy. Chwała Ukrainie!!! Chwała Siłom Zbrojnym!!!


https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksy_Dobosz

#ukraina
oydamoydam - Świeży trailer ukraińskiego filmu "Dowbusz" o zbójniku karpackm co walcz...
  • 6
  • Odpowiedz
  • 9
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: A my protestujemy, bo nie zuważyłem? Buzkowa gra w tym filmie.

Za to niektórzy Ukraińcy mają wątpliowści natury moralnej, komentarze spod filmu:

А що поляки скажуть? Довбуша припідносили комуністи в школах, вулиці називали його іменем, пам‘ятник поклали в Печеніжині за Союзу. А для поляків, він був бандитом і злодієм; Золотницького пана
  • Odpowiedz
  • 0
A sam Dobosz to taki ukraiński robin hood xD


@BayzedMan: Który walczył z polskimi tzw. okupantami.

"Я не хочу тікати, я хочу жити. Я хочу жити тут, вільно, на своїй землі"
„Nie chcę uciekać, chcę żyć. Chcę żyć tu, swobodnie, na
  • Odpowiedz
  • 1
jakby to było o polskim chłopie spod poznania walczącym z jakimś lokalnym księciem to byście klaskali uszami jakie fajne.


@kaspil: W PRL zrobiono "Janosika", bo PRL ideologicznie krytykował szlachtę i wywyższał chłopstwo w ramch walki klasowej. W "Janosiku" nie ma wątków narodowozyzwoleńczych, walki z zaborcą austriackim etc. Co prawda PRL tworzył masę filmów z Polakmi walczącymi na przestrzeni stuleci ze złymi Niemcami np. "Krzyzacy", "Czarne chmury", "Przybice i kaptury" etc.
  • Odpowiedz