Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, planuję intensywnie przebranżowienie, znalazłem kurs na stronie "Szkoła Designu" i na pierwszy rzut oka wydaje się ok - głównieto polega na nauce programów Adobe, niemniej jednakoferują też pomoc z ich strony w stworzeniu dobrego CV portfolio i przy szukaniu pracy. Jako jedną z opcji w tym kursie mają również gwarancję zatrudnienia, lecz to ma swoje haczyki w ich umowie i skłaniałbym się chyba ku podstawowej wersji. Może jest tu ktoś kto przechodził przez tego typu 3 miesięczny bootcamp? Kosztuje 12-14 tys (w zależności od opcji) więc fajnie jakby ktoś rzucił jakąś złotą radą czy warto w coś takiego się pchać ( ͡º ͜ʖ͡º)

Druga sprawa...patrząc na ogłoszenia o pracę związane z grafiką na pracuj.pl to jest ich mało a jak już jakieś są to wymagają często 2 lata doświadczenia. Zatem zastanawiam się, czy jest podobnie jak z programowaniem i bardzo ciężko jest wkroczyć do branży jako junior, czy może jest to nadal branża warta uwagi dla kogoś kto nie jest artystą/pasjonatem od dawna a ma po prostu zmysł wizualny i chciałby spróbować czegoś nowego.

#grafika #przebranzowienie #design #pracait #grafikakomputerowa
  • 15
  • Odpowiedz
@santiago94: stary, przede wsystkim teraz nie ma czegoś takie jak designer. Kim chcesz zostać? Designerem 2D? 3D? Jeżeli 2D to co chcesz robić? Concept arty? UI? Może UI i UX? A może web? Może video editing? Po co ci kurs I nauka na nim pakietu Adobe jak online znajdziesz w cholerę materiału dot podstaw Photoshopa, Illustratora etc I to wydane przez Adobe, a jak ci to nie pasuje to masz też
  • Odpowiedz
@peoplearestrange: a co ty, właśnie nie! Ja rekrutowalem ludzi do zespołu którzy nie mieli absolutnie żadnego doświadczenia ale chcieli się uczyć i kochali design. Uczyli się od podstaw jako stażyści. Ogarnielem 6 stażystów w tym m.in. byłego barmana i laskę po architekturze., Po 3 miesiącach 4 dostała z nich normalna umowę. Poswiadzczylem za tą czwórka bo widziałem w nich pasje i to, że kochają to co robią. Dwie osoby pracują do
  • Odpowiedz
@siegel1984: no, barman to z pewnoscia kochał dizajn ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak jak kazdy kocha programowac, dziwnym trafem dopiero po zobaczeniu jak wyglada rynek pracy

Jest spoko, ale musisz nadawać, że cię to kreci bo się wypalisz po pół roku


Kasa i wygodna praca to dobry motywator. Myslisz ze wszyscy ludzie w IT kochaja to robic? Jak sobie pomysle, ze #!$%@? do biura albo na jakas
  • Odpowiedz
@peoplearestrange: stary nie przekonam cię i szczerze to mi się nie chce, serio. Prowadzę rozmowy rekrutacyjne od mniej więcej 6 - 7 lat i wydaje mi się, że jestem w stanie wyczuć daną osobę. Ten barman kocha designowac, bo to widać po tym jak pracujesz, większość rzeczy w tej branży uczysz się samemu. I musisz mieć pokorę, że nie ważne jak długi pracujesz to gówno umiesz, ale chcesz się uczyć dalej.
  • Odpowiedz
  • 0
@siegel1984 @peoplearestrange @gharman dzięki za wszelkie głosy, w takim razie będzie to warte przemyślenia, chociaż aktualnie nie mam jeszcze planu B, uciekam na ten moment z toksycznego środowiska w aktualnej pracy. Znam dwa języki obce więc może po prostu zacznę dalej szukać jakichś ofert zamiast pchać się w taki kurs. Chociaż ukratkiem liczyłem, że może da się jakoś wejść w "nową branzę" bez siedzenia w takim temacie pół życia. Jakby któs miał
  • Odpowiedz
Prowadzę rozmowy rekrutacyjne od mniej więcej 6 - 7 lat i wydaje mi się, że jestem w stanie wyczuć daną osobę.


@siegel1984: Nie żeby co, ale w jaki sposób po rozmowie wyczuwasz kompetencje i jakikolwiek zmysł estetyczny u człowieka?
  • Odpowiedz
@Logytaze: wystarczy mieć doświadczenie ;) za to mi płacą. Nie wyczuwam tego pajęczym zmysłem tylko po godzinnej rozmowie, analizie sposobu pracy, umiejętności twardych i miękkich kandydata. Portfolio też jest fajne ale najlepsi nie mają czas na bawienie się w portfolio :) od tego jest zadanie rektuacyjne
  • Odpowiedz
@santiago94: chodzi o to ze grafika to jest wybitnie branza hobbystow. i ludzie co pol zycia za darmo jako hobby sobie rysuja nie maja sensownej pracy.

dlatego wchodzenie do branzy - o tak - bez doswiadczenia skonczy sie tragicznie

wiem, bo jestem rysownikiem hobbysta a poszedlem na budownictwo, bo na samym rysunku nie zarobisz nic, chyba ze jestes wybitny

"winner takes all economy"
  • Odpowiedz