Wpis z mikrobloga

#play #virginmobile #telefony #siecikomorkowe

Cześć,

Planuje przenieść numer z Play ( które zrobiło się bardzo drogie ) do virgin mobile ( jednej z najtańszej sieci ).

Z niewiadomego powodu nie da się przenieść bezpośrednio numeru z play do virgin tylko najpierw trzeba przejść do innej sieci i z niej dopiero do play. Najbardziej mnie interesuje pakiet za 9 zł który jest dla mnie wystarczający z możliwością dokupienia internetu 1 GB za 1 zł.

1. Kwestia - Planuje przenieść numer z play do a2mobile najpierw - Później chciałym po tygodniu przenieść go do virgin mobile. Od znajomej słyszałem że po przejściu na numer a2mobile musze poczekać 65 dni i dopiero po tym czasie mogę na spokojnie przejść do virgin mobile. Tłumaczyła to tym że jeśli wcześniej przejdziemy do innej sieci - to wtedy trafiamy na jakąś listę potepieńców która powoduje to że w przyszłości nie będę mógł przenieść już do nich numeru ? - Czy to prawda ?

2. Kwestia to taka że to ponoć awaryjna sieć. Jedna osoba z mojej rodziny ma numer w tej sieci od kilku lat - i faktycznie na początku były awarie ale od 3 lat nie ma żadnych zastrzeżeń ( brak awarii )

Liczę na waszą pomoc
  • 18
  • Odpowiedz
@anusiaks: w tym, ze nie jestes nowym klientem, ktory powoduje wzrost slupkow sprzedzy/ilosci abonentow itd. A play bardzo lubi sie chwalic, ilu nowych klientow pozyskal.

Byc moze jest jakis inny powod, ale raczej tego sie nie dowiemy.

A co do awaryjnosci, virgin dziala na infrastrukturze playa, wiec jesli play w twojej okolicy nie odwalalo, to virgin tez nie bedzie.
  • Odpowiedz
@anusiaks: nie da się bezpośrednio przenieść bo Virgin to marka playa a nie inny operator. I nie muszą udostępniać możliwości przenoszenia pomiędzy swoimi taryfami/markami.
  • Odpowiedz