Wpis z mikrobloga

Uczę się programować w C#. W pracy troche wykorzystuje C# jako język skryptowy (programowanie pod AiR), oprócz tego rozwijam swój projekt w WPF. Cała moja wiedza o C# to przerobienie samouczka z strony microsoftu i Google, doc C# lub chat gpt gdy czegoś nie wiedziałem.
Generalnie mam wrażenie ze mam duże dziury w wiedzy, a ze będę miał teraz troche wolnego czasu to chetnie bym przeczytał książkę, która by mi pozwoliła ogarnąć swoje braki, a przy okazji zobaczyć jak się pisze poprawy kod, złapać kilka dobrych praktyk.

Znalazłem dwie pozycje:
1) Microsoft Visual C# 2022 Krok po kroku - John Sharp
2) C# rusz głowa wydanie z 2022

Ktoś się może wypowiedzieć o nich? Która lepiej wybrać w moim przypadku? Czy może zupełnie coś innego?

#programowanie #naukaprogramowania #csharp #dotnet
  • 11
@Vane1905: ja wiedziałem niewiele więcej, gdy w pojedynkę zaczynałem tworzyć od zera projekt w swojej obecnej pracy (miałem trochę doświadczenia z innymi językami i OOP). Nawet teraz, po 10 latach nie mogę powiedzieć, że wiem wszystko, ale jedno wiem na pewno: ten język jest banalny. Jedyna trudność to opanowanie frameworków, których potrzebujemy do konkretnego zadania.
@Vane1905: 2) czytalem jak sie uczylem ale wtedy byl C# 3.5 albo 4.0 - bardzo nietypowa. W pierwszym momencie mialem Ci ja odradzic, ale w sumie po zastanowieniu sie nie jest zla.
1) to chyba niezbyt

Ogolnie to bym polecil jakies youtube i filmiki po x-xx h jak ktos robi projekty od zera (wiadomo speed x2 + przewijanie do przodu)
Albo posciagac projekty w tematyce solid/clean code z githuba i przeanalizowac
Jakiś czas temu czytałem:
Professional C# and .NET
Pro C# with .NET (teraz jest chyba C# 10 .Net 6)

Co do twoich:
1. Odradzam, przewertowalem
2. Nie czytałem, ale nie podchodzą mi książki z tej serii, za dużo bzdur.
@WielkiElektronig: To robię, ale będę miał kilkanaście dni bez laptopa to pomyślałem, że to dobra pora na książkę w wolnej chwili.

@Zeronader @Boh-un Dzięki za tytuły, ale po opisach wnioskuje, że to jeszcze za wysoki poziom dla mnie. Ja to tak lekko jestem za podstawami typu zmienne, funkcje, pętle itd. Najbardziej to w sumie zależy mi na OOP (kiedy i jak używać), interfejsach, asynchroniczności, testach/debugowaniu i o tym jak strukturyzować kod.
@Vane1905: 2) Mam ta książkę i jakoś cieżko mi przez nia przebrnąć. Ma poza samym c# poświęcona jest także unity które mnie nie interesuje i może dlatego.
Jestem początkująca i znalazłam coś co zwie się "Visual c# dla zupełnie początkujących - owoce programowania" wydaje się być ok tak na wstępie.
@Katiee: Własnie widziałem, że jest tam to Unity, które mnie też nie interesują. Sporo tego jest? Jakieś ważne kwestie są przedstawione w oparciu o Unity czy można to ominąć?