Wpis z mikrobloga

@cytrynooowaaa: Dorzuciłbym do tego jeszcze:
- Kwadrant przepływu pieniądza
- Biznes XXI wieku
- ODBIÓR MERCEDESA przy asyście kamer, banerów mlm i całej kupy ludzi XDDD (że oni nie spłoną z żenady...)
- Propozycja biznesowa
- Dochód pasywny
- Struktura
  • Odpowiedz
@cytrynooowaaa: @jonasz787 Pamiętam z 10 lat temu jak znajoma odbierała Mercedesa SLK - nie powiem, wtedy byłem lekko 20+ i robiło to wrażenie. O mało nie dałem się wciągnąć w jej super biznes i lepszą przyszłość. Bodajżę to było paytrade? Coś takiego. Koniec końców po tym jej MLM zostały tylko długi i elo.

Z z racji, że jestem listonoszem obecnie to chodzę z listami do niej, więc widzę/słysze od
  • Odpowiedz
@cytrynooowaaa: Nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie ona miała tego merca (oczywiście obklejonego w logo biznesu), ale miałem kiedyś znajomego #!$%@? po same jajca w MLM (dlatego z nim nie utrzymuje już kontaktu) to on za to odbierał "Opla" xD. Generalnie u niego wyglądało tak, że wiadomo on musiał mieć na siebie zarejestrowaną działalność, a firma przymuszała go do wzięcia samochodu w leasing - gdzie teoretycznie pomagali mu spłacić jaką
  • Odpowiedz
@cytrynooowaaa: No wiadomo, że zarabiają na tym ci na górze, którzy wiedzą o co chodzi i kiedy #!$%@?ć ze statku xD. A tak to dookoła pełno naiwniaków, którym porobiono nadzieje, że odmienią swoje życie i spełnią marzenia (przez to w sumie gardzę MLM, bo żerują na robieniu ludziom nadziei i słabościach ludzi).

Nawet powiedzmy, że w tych nie aż tak "oszukańczych" MLM to ludzie zarabiają jakieś groszowe sprawy albo nic nie zarabiają i się wycofują, ale swoje już "włożą".

Prawdę mówiąc tych #!$%@? MLM tyle się narobiło, że ciężko się połapać i czasami nie wpaść w ich sidła. Perfumy, kosmetyki, suplementy to wiadomo - śmierdzi MLM, ale już jakieś Thermomixy czy sprzedaz ubezpieczeń albo jakieś inwestowanie to czasami jest sprytnie ukryte i niekoniecznie podsycane prostym przekazem rodem z lat 60
  • Odpowiedz
@haosek: Choć też trzeba powiedzieć, że thermo to jeden z nielicznych MLM, które zarabiają, podobno ostatnie 3 lata w Polsce to dla nich złote żniwa więcej sprzedają niz kiedykolwiek i jeden z największych o ile nie największy rynek na świecie. Znam osoby, które zajmują się tym 2-3 lata i z tego żyją. Do tego fizyczne biura w całej Polsce (na licencji w większości). Samemu mnie to dziwi i wieszczę od
  • Odpowiedz
@djtartini1: IMO zdaję się, że ich produkt wcale nie jest taki zły i być może dla niektórych przydatny. Do tego cała otoczka wyjątkowości niektóre panie domu się na to łapią - teoretycznie nie kazdy musi się na wszystkim znać.

Niemniej jednak sianko jest trzepane, bo produkt ich nie jest tyle wart, do tego jakieś gówno musisz dokupić, a jeszcze tam chyba była płatny abonament na przepisy xD. No i tu
  • Odpowiedz
@haosek: Tak na dobrą sprawę jakby firma miała płacić jakiemuś taksiarzowi, albo Kowalskiemu za to, że będzie jeździł obklejony ich logówkami, to pewnie zapłaciliby tyle samo co dopłacają frajerom do leasingu XD
  • Odpowiedz
@jonasz787: Tak samo myślę.
IMO kiedyś były prezes Polonii Warszawa zapytany Wojciechowski bodajże, powiedział, że koszt reklam jakie ma za darmo dzięki temu, że jest właścicielem klubu z ekstraklasy możliwe, że przewyższa to co wkłada w klub. Coś w tym stylu.

Może tak samo kalkulują MLMowi fachowcy, dopłacają tyle, że mają "tańsze" reklamy niż jak by wykupowali reklamy na samochodach czy jakiś szyldach. Nawet zdaje mi się, że niektóre MLM
  • Odpowiedz
@haosek: Dokładnie tak. Frajer myśli, że złapał Pana Boga za nogi, bo jeździ mercem, za którego i tak musi płacić część raty, a firma ma reklamę po taniości relatywnie do tego co musielby zapłacić za oklejenie "obcego" samochodu.
  • Odpowiedz