Wpis z mikrobloga

@artur-hemingway:
Philips P499P9H 32:9 49” 5120x1440 - fizyczne gabaryty 2x 27” 16:9 ale przez brak przedziałka na środku można podzielić na trzy strefy i główną robotę trzymać na wprost a nie z boku.

Wymieniłbym tylko na 2x 16:9 27” 5120x2880 jak w końcu pojawi się więcej opcji niż paskudny LG, drogi Apple Studio Display i ten nowy (i niemal równie drogi) Samsung Viefinity S9 bo chciałbym zacząć używać skalowania 200%, zakochałem
@artur-hemingway:
Moim zdaniem ultrawide 32” będzie za mały (niski), nawet przy 21:9. Każdy ma jednak swoje preferencje odległości od ekranu, jakość wzroku czy głębokość biurka i ciężko doradzić coś, co zadowoli każdego.

Przerabiałem u siebie multum konfiguracji, nim doszedłem do tego, że dla moich potrzeb i warunków (70 cm głębokości biurka) optymalny jest monitor 1440p (albo 2880p dla retiny z całkowitym współczynnikiem skalowania) o wymiarach 2 x 27” lub właśnie tożsamy
2 x 27 4K 16:9
@Kolorowezworki:
Używasz na tych monitorach Windowsa? Jeśli tak, to korzystasz z jakiegokolwiek skalowania (macOS trochę inaczej podchodzi do tematu skalowania i ciężko to jednoznacznie ocenić)? Jak daleko od monitora siedzisz?

Nie wyobrażam sobie czytelności tekstu przy 2160p i nie wiem czy mam za głębokie biurko, czy może czas zrobić nowe okulary. Jak pisałem wyżej, 1440p przy biurku 70 cm (monitor 60 cm od krawędzi blatu) to
skalowanie 125%

@Homofobiczny_Czarodziej:
A to tragedia, szczególnie gdy używa się w pracy starszego softu, który nie bardzo ogarnia ustawienia ułamkowego skalowania DPI w systemie. No nic, pozostaje czekać na upowszechnienie się monitorów 5/6K zamiast niepotrzebnych w pracy 240 Hz odświeżania. ( ͡° ʖ̯ ͡°)