Wpis z mikrobloga

Jakie są wasze przemyślenia na temat cen w polskich pracowniach krawieckich? Przez ostatnie kilka miesięcy spaliłem sporo tkanki tłuszczowej i chciałem kupić 3-4 koszule, które będę mógł założyć w trakcie cieplejszych dni bez marynarki, więc fajnie, gdyby były dobrze dopasowane do mojej sylwetki. Mieszkam w Warszawie, więc do tego miasta ograniczyłem zakres poszukiwań. Zaznaczone na niebiesko fragmenty obrazka to screeny ofert firm, które wyskoczyły na pierwszych 2-3 podstronach google, szczerze mówiąc jestem w ciężkim szoku, €150-€180 to naprawdę dużo jak za koszule. Na czerwono zaznaczylem oferte suitsupply, minusem jest to, że nie zapewniają krawca, więc trzeba mieć przynajmniej jedną dobrze leżącą koszulę i po prostu ją zmierzyć...

Żeby to była jedna, czy dwie wysokie oferty, a tu właściwie każda to podobna półka cenowa. Suitsupply i tak ma wysokie ceny, w internecie można znaleźć mnóstwo tańszych odpowiedników 'krawców online' i to chyba opcja, na którą się zdecyduję.

Kupienie czegoś gotowego w sklepie i zaniesienie do krawca to też jakaś opcja, ale ceny usług krawieckich też wystrzeliłyz tego co zaobserwowałem. Wczoraj za skrócenie nogawek spodni i zrobienie mankietu, lekkie zwężenie ich od wysokości łydki w dół oraz zwężenie w pasie zapłaciłem 170zł

#modameska #inflacja #krawiectwo
Rizzo - Jakie są wasze przemyślenia na temat cen w polskich pracowniach krawieckich? ...

źródło: wtf

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@Rizzo: Też lubię koszule jako domyślny ubiór - ale odkąd mi się spasło mam spory problem bo ogromna większość to zwężane w talii. Opcją sensowną wydaje mi się kupienie czegoś w miarę, lekko za dużego i przejście się do krawca na dopasowanie, albo kupienie kilku rozmiarów online i zwrot tych które nie pasują.
  • Odpowiedz