Wpis z mikrobloga

Najlepiej to dojechać sobie zbiorkomem, rowerem miejskim albo inną formą transportu publicznego i nie korkować centrum jak zwykle, gdy ma miejsce jakiś event. A jak nie jesteś stąd to zostaw auto na jakimś dużym, ogólnodostępnym parkingu, typu ten pod Agatą na Węglinie albo pod Felicity i dalej patrz punkt 1.
No, chyba, że samochodoza weszła za mocno, to po prostu wjedź sobie śmiało bezpośrednio na starówkę, odpal awaryjki, bo przecież musisz mieć
  • Odpowiedz
  • 0
Awaryjki, o tym nie pomyślałem ( ͡º ͜ʖ͡º) A serio, to zamierzam turystycznie wpaść spoza Lublina, więc opcja pod domem nie za bardzo mi odpowiada.
  • Odpowiedz
No, chyba, że samochodoza weszła za mocno, to po prostu wjedź sobie śmiało bezpośrednio na starówkę, odpal awaryjki, bo przecież musisz mieć gdzie zaparkować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@NuovoGioco: ale jad się ulał, lol

@michauuu najlepiej centra handlowe poza centrum miasta + Bolt/autobus na miejsce. Blisko będzie np. spod Ikei. Mozesz też próbować parkingu przy Vivo, jeżeli niestraszne Ci zapłacenie za parę godzin, a stamtąd
  • Odpowiedz
@michauuu: Zatem jak wspomniałem, są parkingi przy niektórych obiektach handlowych całkowicie darmowe i można tam zaparkować na dłuższą chwilę bez przypału - najbliżej wydaje mi się być Felicity. Z płatnych wspomniane wyżej Vivo, które jest rzut beretem od starówki, możesz też kombinować z parkingiem pod Areną, od niedawna płatnym, jakieś 2,5km od starówki.
  • Odpowiedz
  • 0
Dzięki za wskazówki @NuovoGioco! No właśnie myślałem myślałem o tym, żeby nie pchać na parking pod zamkiem, ale stanąć gdzieś dalej gdzie jeszcze można spokojnie dojść. Na pewno lokalni znają takie miejsca.
  • Odpowiedz
@michauuu: Wybacz złośliwości, ale to co się dzieje w tym mieście jeżeli chodzi o szeroko pojęty ruch uliczny, gdy mają miejsce jakieś eventy to przechodzi ludzkie pojęcie.
Podsumowując, ja bym wybrał albo parking bezpłatny pod Felicity/Ikeą i dojechał Uberem, albo płatny pod Areną Lublin i poszedł spacerkiem. Szybkim krokiem to będzie ze 25 minut. Cenowo i czasowo wyjdzie pewnie podobnie a tam zawsze miejsce się znajdzie, no i nie trzeba
  • Odpowiedz
@michauuu: @NuovoGioco to ja uważam, że lepsze będzie miasteczko akademickie UMCS - np. na ul. Langiewicza. Tam nie ma już stefy płatnego parkowania a spacer na stare miasto zajmie Ci chwilę. Jeszcze bliżej są miejsca parkingowe przy bibliotece głównej UMCS - ul. Radziszewskiego pomiędzy Sowińskiego a Akademicką nie jest w strefie.
Zresztą ja gadam o strefie płatnego parkowania a przecież w weekend jest za darmo. I tak polecam te
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: @NuovoGioco To pod VIVO już płatny parking? O.o Z miesiąc temu byłam i był za darmo.
A co do parkowania pod jakimiś Agatami czy Ikeami i dojazd komunikacją miejską to według mnie słaby pomysł, aktualnie w lecie rozkład MPK jest strasznie okrojony, spod Ikei to nie wiem czy w ogóle coś jeździ xd, a już nie mówiąc o powrocie, gdzie nie ma już MPK po 23.
  • Odpowiedz