Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #heheszki #olx
Ja pierd. Jakiś biedny, nieświadomy rodzic to przeczyta i wywali niemal półtora klocka z przekonaniem, że to dobry zakup dla dziecka. Bo taki scam jest chyba właśnie kierowany tylko do takiej grupy docelowej.

"ultra wydajny", "Bardzo Wydajnej jednostki stacjonarnej", "bardzo wydajny procesor Intel i7 2600"
Resztę sobie sami doczytajcie...

https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-gamingowy-i7-do-gier-8x3-8ghz-gtx-650ti-2gb-ram-16gb-ssd-CID99-IDTlsXp.html
  • 12
  • Odpowiedz
@gizmodo: w opisie jest:
Na tym sprzęcie zagrasz np : CsGo, GTA V, VALORANT, FORTNITE, WIDZMIN 3, FORAZA, WOT, WOW,LOL,NFS, FARMING SYMULATOR, ROCKET LEAGUE, Minecraft, Roblox itp.
to wszystko się zgadza przecież. I7-2600 to stary, ale bardzo dobry procek. A ten zestaw dla 10-12 latka to jest wszystko czego potrzebuje.
Ja swojemu 10 letniemu dzieciakowi poskładałem miesiąc temu kompa na swoich starych gratach (5-2500k/16GB RAM, kupiłem za 250 zł GTX1060 6GB,
  • Odpowiedz
  • 4
@dominowiak: Wszystko super, nie neguję starszych kompów - nie zrozum mnie źle. W opisywanym przypadku kłuje mnie w oczy pisanie po prostu nieprawdy przez typa z ogłoszenia.
Karta graficzna w Twoim zestawie jest ~2-3 razy wydajniejsza niż leciwy 650ti, uwierz jest to znacząca różnica.
  • Odpowiedz
@Miszcz_Joda: @dominowiak co nie zmienia faktu, że dałoby się wcisnąć coś nowszego, ale już mniejsza o proca. tam siedzi GTX 650Ti, na tym to na pewno za dużo nie pogra, z GTA/W3/Forzą to będą mocne problemy
  • Odpowiedz
Problem rodzica jak ktos naiwny czy cos to kogo winic, ja sie nawet nie znam bo nie gram, a popatrz na kobiety a szczegolnie dzieciaki w sklepach. Maja ajfony (glownie to dziewczyny a one sie znaja na IT kazdy wie), rodzice za to placa choc taka durna smarkula tego nie potrzebuje, zachcianka bo na instagramie celebrytka miala.
Jak rodzice sie nie znaja lub spelniaja chore zachcianki kaszojada to w sumie ich problem...
  • Odpowiedz
  • 0
@marsjanin2012: Prawda. Jak ktoś lubi wydawać pieniądze luźną reka to nie moja / nasza zasrana sprawa.

W tym konkretnym przypadku można się zastanowić, kogo winić, nieświadomego klienta czy sprzedawce który koloryzuje ofertę? Obecnie cała sprzedaż kompów, zwłaszcza podzespołów "dla graczy" jest do cna przesiąknięta marketingowym pierd. jakie to wspaniale i niezbędne do życia (gracza) są dane produkty. Oferty, opisy są kierowane do zazwyczaj młodych ludzi którzy mimo wszystko są dobrze zorientowani
  • Odpowiedz
@dominowiak: Po co ktoś ma kupować gówno za 1500zł skoro za dokładnie taką samą kwotę i bez jakiegoś wysiłku w szukaniu jest wysyp dużo lepszych używanych komputerów? Dlatego że "dziecku i tak wystarczy"? Bezsensowna logika.
  • Odpowiedz