Wpis z mikrobloga

Drogi @audyt-obywatelski

Chciałbym zapytać, czy jeśli nagrywałbym swoje zeznania na policji np w sprawie wykroczenia (gdzie ja zeznaje a policjant spisuje je na komputerze nie dając mi żadnej kopii tego) to grożą jakiejś konsekwencje? i na dodatek nagrywanie samego głosu zacząłbym będąc na recepcji gdzie w czasie, gdy czekam na przesłuchanie, ktoś inny przychodzi z problemem? Na policji widziałem znaczek, że zakaz jest fotografowania i rejestrowania filmów w strefie ochronnej II.

ZARZĄDZENIE Nr 4
KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI
z dnia 14 stycznia 2022 r.
w sprawie ochrony obiektów Komendy Głównej Policji
§ 12.
1.
Na terenie obiektu zabrania się fotografowania oraz rejestrowania obrazu i dźwięku w strefie ochronnej I i strefie ochronnej II, z zastrzeżeniem ust. 2.
2.
Zakaz, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy:
1)
policjantów i pracowników Policji wykonujących zadania służbowe związane z koniecznością fotografowania lub rejestrowania obrazu i dźwięku;
2)
przedstawicieli mediów działających na podstawie przepisów prawa prasowego, w miejscu i zakresie wskazanym przez przedstawiciela komórki organizacyjnej właściwej do spraw kontaktów z mediami;
3)
innych osób wykonujących zadania zlecone na rzecz KGP, pod warunkiem uzyskania pisemnej zgody kierownika komórki organizacyjnej nadzorującej ich realizację;
4)
zastosowanego w obiekcie CCTV.
3.
W uzasadnionych przypadkach Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji do spraw ochrony informacji niejawnych może:
1)
wyrazić zgodę na fotografowanie lub rejestrowanie obrazu i dźwięku w obiekcie na pisemny wniosek kierownika komórki organizacyjnej;
2)
wprowadzić zakaz, o którym mowa w ust. 1, w strefie ochronnej III.
4.
Nadzorujący jest obowiązany do poinformowania wykonawcy, interesanta lub strony zewnętrznej o zakazie określonym w ust. 1 oraz nadzorowania jego przestrzegania.

#policja #bagiety