Wpis z mikrobloga

siemka, mam pytanko z zakresu historii gier komputerowych. Jak to się stało, że to właśnie Id Software stał się studiem które zrewolucjonizowało rynek gier komputerowych i to kilka razy? (mowa o latach 90 ofc)

ogólnie mam na myśli to, że stworzyli (a raczej John Carmack) pierwszy silnik pseudo-trójwymiarowy a potem pierwszy trójwymiarowy. Dlaczego tej rewolucji dokonało kilku "nastolatków" a nie starych byków-programistów?

#gry #komputery
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: istniały firmy produkujące wieksze tytuły i mające większe zespoły. Ciężko mi uwierzyć że nikt nie pomyślał by spróbować czegoś innowacyjnego, nie wierzę że nie było firmy która miała odpowiednio duże fundusze na to.
  • Odpowiedz
@FOTEL: no nie wiem, może dlatego, że Carmack od dziecka interesował się grafiką komputerową, czego starsze pokolenie nie robiło bo po prostu nie było możliwości? Swoją drogą chyba nawet włamał się do szkoły i ukradł pierwszy komputer ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po prostu tu był właściwy człowiek (a raczej zespół) we właściwym miejscu i we właściwym czasie.

Zainteresowanie od dziecka + pracoholizm + wstrzelenie się w
  • Odpowiedz
  • 0
Swoją drogą chyba nawet włamał się do szkoły i ukradł pierwszy komputer ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: to był bill gates o ile pamietam, też myle tych typów

ogólnie ta historia jest niesamowita bo wlasnie prawie że "banda gówniarzy" zrewolucjonizowała rynek. Ale to piękna historia - banda młodych chłopaków z wizją która lubi gierki. Super. Indyk lat 90.

  • Odpowiedz