Wpis z mikrobloga

czy wymieniał ktoś szybę czołową w swojej #mazda #mazda6 3gen z oryginalnej mazdowej na szyby nordglassa? oryginalna jest podatna na uszkodzenia jak ja pierdziu, byle kamień i odprysk albo pęknięcie, czy zamiennik jest chociaż odrobinę bardziej wytrzymały? w starym focusie parę razy szyba oberwała kamieniem spod koła i zero śladów.
  • 13
  • Odpowiedz
@teh4esz: oczywiście nie wiem, ale ostatnio były z dwa wątki o tym na forum 6 GH na FB, sporo ludzi żywiołowo dyskutowało i wyszło mi z tego przekrzykiwania się że faktycznie lepiej brać nieoryginalne bo jest po prostu lepiej i taniej. Było parę osób z kontrprzykładami że Nordglass też im się chrzanił, ale jeździli bardzo dużo codziennie i w sumie ich zdanie zginęło w tłumie pochwał.

Konsensus był mniej więcej taki,
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@annotate no też tak myślę , że taniej to w tym przypadku lepiej, bo szyba oryginalna raz że droga to jeszcze gówniana, to już wolę tańszą i gównianą.
  • Odpowiedz
@teh4esz: też waham się czy wymieniać bo mam odpryski małe, ale #!$%@? widoczne. Dlatego śledziłem te wątki i ... no w sumie nie ma wiele argumentów za oryginałem. Teraz te firmy robią wszystko, niezależnie od tego jakie czujniki i anteny masz wbudowane w szybę :>
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@annotate razem z kalibracją nordglass woła 1700, nie wiem jak w aso, ale się domyślam xD u mnie niestety i odpryski (2 sztuki) i poziome pęknięcia plus odpryski (ze 2 sztuki), może dałoby się naprawić, ale jeśli już to i tak by była ponad połowa kosztu nowej szyby.
  • Odpowiedz
z oryginalnej mazdowej na szyby nordglassa?


@teh4esz: nordglass to najtańsze i najgorsze jeżeli chodzi o szyby co możesz kupić. Kupuje się Pilkington, AGC lub Saint-Gobaint/Sekurit.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ksiak dzięki za podpowiedź, skontaktowałem się z Pilkingtonem, mają mi sprawdzić i dać znać jaki koszt. plus ziomek podpowiedział mi, że kalibracja może wcale nie być potrzebna po wymianie. więc to już by odchodził spory koszt względem nordglass
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@florekflorek wstępnie ~1200 z wymianą (szyba sekurita bo tylko te mają z odpowiednią ilością otworów na wszystkie czujniki). na początku września będę wymieniał to dam znać ile finalnie wyniosła wymiana.
  • Odpowiedz