Wpis z mikrobloga

Mirasy jaką formę opodatkowania macie w swoich jednoosobowych korporacjach? Siedzę już 2 lata na ryczałcie i zaczynam się zastanawiać czy można tu jeszcze coś zrobić lepiej. Nie kombinowałem do tej pory z IP Boxem ale też wchodzi w grę. Na przełomie roku planujemy z różową kupić mieszkanie (wrzucacie chatę jakoś w koszta? bo i takie cuda słyszałem) + czas wymienić asterkę bożą na coś w czym podłoga nie grozi zawaleniem w trakcie jazdy więc jakiś leasing pewnie też będzie planowany. Jeśli chodzi o moje fakturki to rocznie netto +- 200k. Pięknie dziękuję za każdą podpowiedź.

#programista15k
  • 12
@bin-bash: tldr nie chce :D dlatego aktualnie mam ryczałt. Bardziej myślę czy przechodząc na inną formę opodatkowania niż ryczałt jestem w stanie natrzaskać jakoś koszty żeby to się opłacało. Nie mam kompletnie doświadczenia z wrzucaniem rzeczy w koszty stąd moje pytanie o wasze doświadczenia.
@incvrnation: pewnie ciężko będzie i trzeba sobie to dokładnie policzyć samemu ile kosztów jesteś w stanie natrzaskać. Np. w przypadku samochodu masz tylko 50% raty w koszty (i 50% vat, ale to też masz na ryczałcie), jakieś rzeczy żeby zorganizować sobie biuro możesz wrzucać, ale jeżeli jest to przy okazji to US się może dopieprzyć. Np. taki telefon, jeśli masz swój jeden od dawna i używasz to wrzucenie aparatu tel w
@huggus @Oskariat Dzięki chłopaki. Doedukowalem się już na różnych tagach i rzeczywiście chyba samo urywanie na VAT w leasingu będzie już dla mnie spoko opcją a kosztów nie zrobię tyle żeby opłacało mi się jakkolwiek przejść na liniowke. Jeszcze raz bardzo dziękuje ????
@incvrnation: Dziwne pytanie. Przecież to ty masz widzieć, czy kwalifikujesz się na IPBOX-a, a nie koledzy z wykopu. Poza tym płacisz 12% na ryczałcie. To jest i tak śmiesznie niska stawka podatku na tle krajów europejskich. Ciesz się póki jest, bo wiecznie to nie potrwa.