Wpis z mikrobloga

Czy ktoś będzie w stanie wyjaśnić mi coś. Dzieciak uczeszcza do żłobka niepublicznego. Otrzymujemy z zusu dofinansowanie tzw. bon żłobkowy. Bon ZUS wypłaca za miesiąc miniony robiąc przelew do placówki. Ta ma obowiązek rozliczyć się z rodzicami zwracając kasę przelewem lub pomniejszając rachunek o wartość bonu. Mam problem, bo żłobek nie wypłaciło nam kilku bonów, a chwilę temu dostaliśmy nie stąd nie zowąd wieść od właściciela żłobka, że zamyka działaność. ZUS twierdzi, że on się kontrola nie zajmuje i odsyła do organu gminnego odpowiedzialnego za kontrolę żłobków, a tej znowu że oni nie kontrolują świadczeń państwowych tylko lokalne. Pomijam fakt, że trzeba na gwałt szukać opieki dla.dziecka bo rodzice zostali na lodzie z dnia na dzień. Jak to ugryźć od strony prawnej, bo w sumie zalega nam ponad 1,5k. Ponad pół roku walki z odzyskaniem kasy, aż tu nagle typiara ogłasza zakończenie sp. z o.o. i elo. opiekunki na bruk, dzieci na bruk. Kasa przepadła czy do odzyskania?
#prawo #zus #zlobek #kiciochpyta #dofinansowanie #dzieci
  • 10
@kaloszki_michauka: pismo przedsądowne do oddania kasy. Z potwierdzeniem odbioru. Nam żłobek nie chciał oddać czesnego a sami nam rozwiązali umowę za "niską frekwencję". A płaciło się z góry :/ mieszali kilka miesięcy że oddadzą nie oddadzą w końcu dotali od nas pismo i kasa przyszła w oka mgnieniu.
@kaloszki_michauka: kupujesz w markecie najtaniej wkrętarkę i wiertło 10 do betonu. Typiare do bagażnika, później wiertło do kolana i nie ma ze się kasa nie znajdzie. Z gościem bylo by prosciej bo wystarczy akumulator na jajach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Melkovva_ poza tym, po researchu firmy, wnioskuje że to nic nie da. Że od początku byli nastawieni na oskubanie nas. Oprócz żłobków prowadzą inne rodzaje działalności i dotarłem do opinii o nich - nie oddają kasy, nie odbierają telefonów, zdobyli dofinansowanie z eu i nie przekazali. Kapitał zakładowy spółki to 5k, czyli minimum wymagane.