Wpis z mikrobloga

Właśnie wróciłem z seansu i pomimo tego, że film mi się podobał to jednak hype na ten film jest przesadzony.
Film dla wąskiej grupy odbiorców, bardzo mocno przegadany. Myślę, że nawet za bardzo.

Aktorsko jest po prostu świetnie, nie ma tam słabej roli aż nawet mam wrażenie, że jest tam za dużo znanych aktorów bo np. Raimi Malek to dostał ledwo jedna scenę mówiona, co prawda dosyć istotna ale mógłby i to zagrać mniej znany aktor.
Muzyka, dźwięk i zdjęcia po prostu fenomenalne.

Jeśli chodzi o seans w Imaxie to według mnie można sobie odpuścić, chyba, że ma się akurat Imax w swoim mieście. Z 80%filmu to dialogi, przesłuchania w małych pomieszczeniach. Jedna scena wybuchu nie wiem czy jest warta specjalnie wizyty w Imaxie.
Byłem na zwykłej sali kinowej i nie czuje, że coś straciłem nie oglądając filmu w Imax ponieważ widowiskowych zdjęć które w Imaxie mógłby by wyglądać znacznie lepiej było jak kot napłakał.

Ogólnie polecam ale nie każdemu podejdzie ten film, większość niestety może być zawiedziona.

#oppenheimer #imax
  • 9
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@umcumcumcbejbe Tak, zdecydowanie tak, widać, że to nie żadne CGI. Ale ta scena jest dosyć krótka, bardziej robi wrażenie cała scena oczekiwania na odpalenie tej bomby, czuć naprawdę napięcie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@umcumcumcbejbe Na 99% tak nagrali wybuch bomby, gdzieś o tym czytałem tylko już źródła nie jestem w stanie podać. Ale to Nolan, gość ma fioła na punkcie praktycznych efektów specjalnych i unikania CGI.
  • Odpowiedz
@derek25: IMAX IMAXowi nie równy. Ten film jest puszczany w różnych wersjach i samo pójście do IMAXa w Polsce nie wystarczy. W dużym skrócie, masz tylko 30kin na świecie gdzie film jest puszczany w IMAX 70mm. W Polsce nie ma ani jednego takiego, najbliższe jest w Pradze, potem już tylko Londyn. Masz też kina gdzie film jest puszczany z 70mm (dalej z rolki). Takich kin jest już więcej, ale dalej
  • Odpowiedz
@umcumcumcbejbe: mały wybuch przy pomocy ładunku zbudowanego z: "It included gasoline, propane, black powder, aluminum powder, and magnesium flares, Fisher told SYFY", nakręcony z dużym przybliżeniem i odtworzony w zwolnieniu.
  • Odpowiedz