Wpis z mikrobloga

Siedzę i myślę co tu jest skopane i czy serio obecnie to sprzęt który ledwo wyświetli strony internetowe xD

I pod Windows 11 (tu całkowita masakra) i pod Linuxem czuć jakby UI pływało w smole: programy odpalają się dziwnie wolno, pliki w menedżerze wolno się wczytują (ale nie ma problemu z prędkością kopiowania itd) a większość stron w tym wypok potrzebują dobre kilka sekund by pokazać pełną treść. Od klinięcia "wyślij" do dodania wpisu naliczyłem 10 sekund xD
Ale jak już się rozpędzi to mogę mieć odpalone kilka VMek, grę i Firefox z 50+ kartami i jest git. Nawet mam wrażenie że system na VM działa sprawniej niż host ()

Wina patologicznego taktowania procesorów (2 GHz, turbo 2.5)? Tegesów śmegesów w komunikacji między dwoma procesorami? Karty graficznej? SSD SATA?

#komputery #informatyka #pcmasterrace
L3gion - Siedzę i myślę co tu jest skopane i czy serio obecnie to sprzęt który ledwo ...

źródło: Zrzut ekranu z 2023-07-21 21-00-20

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@L3gion: Jest jeszcze taka możliwość że po prostu wydajność jednego rdzenia leży i kwiczy. Porównałem tego Xeona ze swoją poprzednią i obecną i5-ką, i w jednordzeniowej wydajności to ten Xeon jest gorszy od mojego Haswella, o obecnym nie wspominając bo to Alder Lake.

https://www.cpubenchmark.net/compare/1214vs2230vs4677/Intel-Xeon-E5-2620-vs-Intel-i5-4460-vs-Intel-i5-12400

A prawda jest taka że to 6 rdzeni gówno ci da jeżeli deweloperzy i tak polegają na jednym rdzeniu bo wielordzeniowość trudna, a ten Xeon tą jednordzeniową
  • Odpowiedz
Siedzę i myślę co tu jest skopane i czy serio obecnie to sprzęt który ledwo wyświetli strony internetowe


@L3gion: jakby Ci to powiedzieć. W laptopie mam szybszy procesor, od tych 2 xeonow razem wziętych. I to nie jest zadna gamingowka.
Sporo softu nadal korzysta z 1 wątku
  • Odpowiedz
  • 1
@Migfirefox: @supra107 @vulcanitu @wypokowy_expert Dla heheszków zainstalowałem Win 7 i śmiga aż głupi xD Te same wersje aplikacji odpalają się momentalnie, strony internetowe nie zacinają, nie ma laga UI.

Poczytałem że nowe Linuxy i Windowsy mają domyślnie zaaplikowane poprawki dla znanych luk procesora (Spectre itd) które mogą zajechać wydajność starszych procesorów. Zwłaszcza Sandy Bridge (czyli moje Xeony) dostawał po dupie.
  • Odpowiedz
@L3gion: A no i wszystko wiadomo. W Win10/11 i Linuxie można to wyłączyć jak dobrze kojarzę, ale przy nowoczesnych prockach wyłączenie tego o dziwo spowoduje utratę wydajności. xD
  • Odpowiedz