Wpis z mikrobloga

Ktoś mi #!$%@?ł telefon w Niemczech ( ͡° ʖ̯ ͡°) Kontaktowałem się z bankiem, zastrzegłem kartę, którą miałem w NFC i wylogowałem się z aplikacji bankowej, mam telefon zabezpieczony 6 cyfrowym pinem i biometria, co powinienem jeszcze zrobić żeby dane były bezpieczne? #telefony #gsm #bezpieczenstwo
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@Prawilny_Czykierek: "znalazca" wyłączył go po pierwszej próbie dodzwonienia się, gdy sygnał jeszcze był. Na mapie widzę go w miejscu gdzie się zorientowałem że go nie mam. Teraz nie wiem czy snajpić go na tej stronie czy bezpieczniej zagrać i go zresetować ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kha-sai: Android od 6 jest domyślnie szyfrowany. Bez laba FBI albo Mossadu nic z niego nie wyciągnie. Zlecenie resetu ubije śledzenie. Jak jakiś idiota włoży inną kartę SIM to zobaczysz gdzie odpalił telefon
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert: Szyfrowanie szyfrowaniem, najsłabszym ogniwem jest brak security updatów. Obstawiam że telefon rok/dwa od ostatniego google security update jest do odblokowania przez USB i kilka niecnych .exe. Nie potrzebne żadne FBI, Mossady czy Pegasusy. Po pewnym czasie exploity stają się ogólnie dostępne.
  • Odpowiedz