Wpis z mikrobloga

Czesc wszystkim,
Ktos moglby moze mi pomoc z tym jak moge sie starac o polskie obywatelstwo?
Mieszkam w Polsce od Stycznia 2021, od tego czasu legalnie pracuje i place podatki mam tez meldunek w Polsce.
Druga sprawa mam polskie korzenie ale trzeba zejść trochę daleko w historii mojej rodziny bo mój pradziadek i moja prababcia po stronie mojego ojca byli polakami. Moj dziadek byl tez polakiem ale sie urodzil we Francji niestety kiedy mial 2 lata jego matka umarla i jego ojciec go wyslal w 1936r do polski do dziadkow bo sam nie mogl go wychowywać we Francji z powodu braku pieniedzy.
Wiec moj dziadek sie wychowal w polsce jakos do 14-15 roku zycia w malej wiosce, ale niestety przez dawne warunki i to ze tez byla wojna to nie bylo zadnego dokumentu i obywatelstwa polskiego nie dostal, mam tylko taki dokument ktory twierdza ze on zyje i ze mieszka u swoich dziadkow na takim adresie pozatym nie mam zadnego dokumentu ktory pokazuje ze byl zwiazany z Polska. Pozniej dziadek wrocil do francji miedzyczasie jego ojciec znalaz inna polke na miejscu we francji i zalozyl inna rodzine i to wlasnie potomkowie tej rodziny maja wszystkie dokumenty ktore pokazuja ze moj pradziadek byl polakiem.
Nie wiem czy z tymi dokumentami jest sens sie starac o obywatelstwo polskie bo to bardzo malo.
Jezyka polskiego sam sie nauczylem i mowie bardzo dobrze wiec jesli sa jakies wymagania odnosnie poziomu językowego mysle ze nie bedzie problemow.
I ostatnie pytanie czy istnieja moze takie uslugi ze ktos mi zalatwi ta cala sprawe za pieniadze, podam mu wszystkie informacje i dokumenty i on pojdzie do urzedu mi to zalatwic. Troche tak jak biuro rachunkowe pomaga z podatkami.

Od razu wiem ze beda bezsensowne pytania typu "po co ci to obywatelstwo? , #!$%@? ci to? bla bla" wiem ze w Polsce moge zyc bez problemu z obywatelstwem francuskim ale to jest sprawa osobista i ja po prostu chce dbac o polskosc mojej rodziny bo moj ojciec i moja siostra maja to w dupie.
  • Odpowiedz